Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

List Dziekana WSMiP do Studentek i Studentów Wydziału na rok akademicki 2023/2024

Szanowni Państwo, Drogie Studentki i Drodzy Studenci Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego!

de hab. Paweł Ladler, prof. UJ Dziekan Wydziału Studiów Międzynarodowych i PolitycznychW związku z inauguracją roku akademickiego 2023/2024 chciałbym bardzo serdecznie powitać Państwa - zarówno tych, którzy rozpoczynają kształcenie, jak również tych, którzy kontynuują naukę na kierunkach studiów prowadzonych w poszczególnych Instytutach, Katedrach i Centrach Wydziału. Tym pierwszym gratuluję sukcesu rekrutacyjnego oraz decyzji o wyborze kierunku kształcenia, drugim natomiast gratuluję pozytywnego przejścia przez sesję egzaminacyjną. Wszyscy Państwo współtworzycie interdyscyplinarną, międzynarodową Rodzinę Studentów Wydziału, którego motto "Uczymy rozumieć świat" jest wdrażane od kilkudziesięciu lat przez ambitną i pełną pasji kadrę naukową. Mam nadzieję, że oczekiwania jakie macie Państwo względem jakości procesu kształcenia na Wydziale zostaną spełnione, a najbliższy rok akademicki przyniesie wiele pozytywnych wrażeń naukowych oraz towarzyskich. Po niespokojnych czasach pandemicznych, na obecną chwilę nie ma przeszkód, aby proces dydaktyczny był prowadzony w trybie stacjonarnym i – poza nielicznymi wyjątkami, informacje na temat których znajdują się w harmonogramach poszczególnych kierunków studiów – władze Wydziału nie przewidują potrzeby przejścia do kształcenia w trybie zdalnym.

 

Większość zajęć dydaktycznych będzie prowadzona w nowym budynku Wydziału mieszczącym się przy ul. Reymonta 4, a także w budynku należącym do Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu, przy ul. Oleandry 2a. Jestem przekonany, że świeżo wyremontowane sale dydaktyczne wyposażone w wysokiej jakości sprzęt multimedialny będą znacznym wsparciem w procesie dydaktycznym, a wspólne przestrzenie dla Studentów, jak choćby kawiarnia Pastelove, czy wydziałowa restauracja, staną się ważnym miejscem integracji dla społeczności naszej jednostki.

Życzę Państwu wielu sukcesów dydaktycznych i naukowych, rozwinięcia swoich zainteresowań i pasji, a nade wszystko pogłębienia relacji społecznych w czasach, w których relacje te wydają się jeszcze bardziej istotne. Proszę pamiętać, że w sprawach związanych z procesem kształcenia lub funkcjonowaniem Uniwersytetu możecie się Państwo zwrócić do kierowników kierunków, Dyrektorów jednostek prowadzących studia, czy też do władz dziekańskich. Naszą rolą jest wspierać Państwa w każdym aspekcie Waszego akademickiego funkcjonowania i umożliwić jak najlepszy rozwój indywidualny w duchu krytycznego myślenia o otaczającym nas świecie. Życzę również dużo zdrowia, bez którego trudno wyobrazić sobie realizację planów osobistych i naukowych. Niech to będzie pełen pozytywnych wrażeń rok akademicki na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych!

 

Wszystkiego najlepszego z okazji inauguracji nowego roku akademickiego!

Dziekan Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ

 

Prof. dr hab. Paweł Laidler