I edycja konkursu „Wsparcie publikacji w Priorytetowym Obszarze Badawczym Society of the Future” wdrażającego politykę „Otwartego dostępu”

Uprzejmie informujemy, że w ramach Inicjatywy Doskonałości Uczelnia Badawcza - Priorytetowy Obszar Badawczy Society of the Future ogłoszony został pierwszy konkurs na dofinansowanie publikacji w modelu open access, a także tłumaczenia lub korekty.

infografika konkurs POBKonkurs wdraża politykę „Otwartego dostępu” (działanie 6 ID UJ) realizowaną w ramach programu strategicznego Inicjatywa Doskonałości w Uniwersytecie Jagiellońskim. Do konkursu mogą być zgłaszane publikacje dotyczące jednej z trzech domen badawczych wskazanych w strategii POB FutureSoc.

Z wnioskiem o przyznanie dofinansowania w ramach konkursu mogą występować nauczyciele akademiccy zatrudnieni na Uniwersytecie Jagiellońskim, doktoranci uczący się w szkole doktorskiej UJ oraz uczestnicy studiów doktoranckich rozpoczętych przed rokiem akademickim 2019/2020.

Konkurs daje możliwość otrzymania dofinansowania publikacji w wolnym dostępie (pokrycie opłaty publikacyjnej oraz open access fee), opłacenia korekty językowej oraz tłumaczenia na język obcy wysokiej jakości publikacji naukowych (artykułów i monografii), które są planowane do wydania w renomowanych wydawnictwach i czasopismach naukowych.

W pierwszej edycji konkursu (jesień 2020) łączna kwota środków przeznaczona na konkurs wynosi 928 821 zł.

Nabór wniosków w konkursie rozpoczął się z dniem 30.09.2020 r. Termin składania wniosków w tej edycji upływa 31.12.2020 r.

Wnioski należy składać za pomocą elektronicznego formularza konkursowego.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu można znaleźć na stronie konkursu.

konkurs pob baner