Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Naukowcy z naszego Wydziału laureatami konkursu Narodowego Centrum Nauki

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki 19. edycji konkursów OPUS i PRELUDIUM oraz 4. edycji konkursu Miniatura. Miło poinformować, że wśród wniosków zakwalifikowanych do finansowania znalazły się projekty przygotowane przez Naukowców z naszego Wydziału.

W konkursie OPUS 19 (panel HS6) finansowanie otrzymała prof. dr hab. Dorota Praszałowicz, kierowniczka Katedry Migracji Współczesnych i Stosunków Etnicznych w Instytucie Amerykanistyki i Studiów Polonijnych. Projekt, który zdobył uznanie ekspertów NCN nosi tytuł "Polacy w Seattle 1880-2020. Un-imagined community".

W konkursie PRELUDIUM 19 (panel HS5) finansowanie otrzymał mgr Michał Rekowski, doktorant w Katedrze Bezpieczeństwa Narodowego Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych. Tytuł zakwalifikowanego przez ekspertów NCN projektu brzmi "Rola instytucji Unii Europejskiej w budowaniu Europejskiej Autonomii Strategicznej”.

W konkursie MINIATURA na pojedyncze działania naukowe finansowanie otrzymała dr Monika Sawicka, asystentka w Zakładzie Ameryki Łacińskiej Instytutu Amerykanistyki i Studiów Polonijnych. Projekt, który zdobył uznanie ekspertów NCN nosi tytuł „Znaczenie regionu Ameryki Łacińskiej w polityce zagranicznej Brazylii w latach 2003-2020"

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy pomyślnej realizacji badań w ramach grantu.

 

Źródło ilustracji: Narodowe Centrum Nauki

logo ncn