Zasady udostępniania księgozbioru

Zasady udostępniania księgozbioru Biblioteki Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ.

I. Ogólne zasady

1. W dniu 15.03.2021 r. zostanie o godz. 15:00 uruchomione zamawianie książek w systemie bibliotecznym
  2. Od 19.04.2021 r. Biblioteka jest otwarta w godzinach:
    poniedziałek - piątek: 9:00-15:00
    Wejście do Biblioteki jest możliwe tylko przez patio, które znajduje się na końcu parkingu, od strony Parku Jordana.
  3. Czytelnicy wchodzący do pomieszczeń bibliotecznych zobowiązani są do zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki, dezynfekowania rąk oraz zachowania minimum 2 metrów odległości od innych osób.
  4. Przy stanowisku obsługi może znajdować się jedna osoba.
  5. Do odwołania nieczynna pozostaje czytelnia.
  6. Niedostępne pozostają komputery oraz możliwość wolnego dostępu do półek.
  7. Wszelkie sprawy, które nie wymagają obecności w bibliotece, należy załatwiać telefonicznie – 12-663-27-88/12-663-27-91 lub wysyłając wiadomość na adres: bibliotekawsmip@uj.edu.pl

II. Zapisy

1. Z wypożyczalni mogą korzystać:
    - studenci WSMiP UJ, którzy posiadają w USOSie wpis na bieżący rok akademicki,
    - pracownicy UJ,
    - doktoranci UJ.
  2. Zapisy czytelników do Biblioteki zalecane są w formie zdalnej, przez wysłanie na adres bibliotekawsmip@uj.edu.pl wiadomości zawierającej: imię i nazwisko, rok i kierunek studiów oraz nr legitymacji studenckiej (nr pod kodem kreskowym).

III. Wypożyczenia

1. Książki do wypożyczenia należy zamawiać w katalogu komputerowym. Loginem jest nr legitymacji studenckiej (nr pod kodem kreskowym).
  2. Wypożyczeniu podlegają książki magazyn i wypożyczalnia, które mają status dostępny i posiadają określoną ilość dni, na które możliwe jest ich wypożyczenie. Taka informacja pokaże się po zalogowaniu.
  3. Zamówienia mogą składać czytelnicy, którzy mają aktywne konto (à zapisy).
  4. Odbiór zamówionych książek jest możliwy PO OTRZYMANIU MAILA Z SYSTEMU BIBLIOTECZNEGO, potwierdzającego zrealizowanie zamówienia. Zamówienie czeka na odbiór przez 5 dni.

IV. Zwroty

Zwroty wypożyczonych książek możliwe są:
a. w wypożyczalni (w godzinach pracy biblioteki),
b. w całodobowej wrzutni, która znajduje się na zewnątrz budynku od ul. Reymonta, (dotyczy tylko książek wypożyczonych po 17.03.2021 r.)
c. odsyłając pocztą na adres: Biblioteka WSMiP UJ, ul. Reymonta 4, 30-059 Kraków. Przesyłkę należy nadać za zwrotnym potwierdzeniem odbioru.

V. Prolongaty

1. Prolongata jest możliwa po zalogowaniu na konto czytelnika, przed upływem terminu zwrotu, o ile książka nie została zarezerwowana przez innego czytelnika.
  2. Przedłużenie przetrzymanych książek jest możliwe po wysłaniu wiadomości na adres: bibliotekawsmip@uj.edu.pl

VI. Limity i okres wypożyczeń

1. Studenci – 30 dni (do 90 dni prolongaty); 10 egzemplarzy.
  2. Doktoranci – 90 dni (do 120 dni prolongaty); 20 egzemplarzy.
  3. Pracownicy – 180 dni (do roku prolongaty); 60 egzemplarzy.

VII. Zamykanie konta bibliotecznego

Czytelnicy, którzy nie zalegają z książkami i chcą rozliczyć rok akademicki mogą zamknąć konto wysyłając wiadomość mailową, która musi zawierać: imię i nazwisko, kierunek studiów, nr legitymacji studenckiej.

VIII. Czytelnia

1. Czytelnia pozostaje zamknięta do odwołania.
  2. Pracownicy WSMiP UJ, którzy chcą skorzystać z publikacji dostępnych tylko w czytelni, proszeni są o wysłanie wiadomości na adres: bibliotekawsmip@uj.edu.pl
  3. W najbliższym czasie zostanie uruchomiona usługa skanowania. Szczegóły zostaną podane w odrębnym komunikacie.

IX. Wypożyczalnia międzybiblioteczna

Wypożyczanie w ramach wypożyczalni międzybibliotecznej ze względu na pandemią zostaje zawieszone do odwołania.