styczeń 2022

20220125

Współczesny internacjonalizm: szansa, fantazja, czy rzeczywistość? Seminarium politologiczno-prawnicze

Data: 25.01.2022
Czas rozpoczęcia: 14:00
Miejsce: On-line – MS Teams, streaming na Youtube
Organizator: Wydział Prawa i Administracji UJ, Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ
Kontakt: dr hab. Brygida Kuźniak, prof. UJ, brygida.kuzniak@uj.edu.pl, 501 132 990 (dot. Panelu I), dr Piotr Obacz, piotr.obacz@uj.edu.pl, 691 409 134 (dot. Panelu II)

Pragniemy serdecznie zaprosić Państwa – członków społeczności Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych oraz Wydziału Prawa i Administracji UJ – do udziału w politologiczno-prawniczym seminarium pt.:

Współczesny internacjonalizm: szansa, fantazja, czy rzeczywistość?

Seminarium odbędzie się 25 stycznia br. (wtorek) w godzinach 14:00-15:50 (Panel I – w j. polskim) i 16:00-18:00 (Panel II – w j. angielskim) na platformie MS Teams; wydarzenie będzie także transmitowane na żywo na Youtube.

Link do spotkania na MS Teams

Link do spotkania na YouTube

Uczestnikami seminarium będą wybitni naukowcy z Polski, Australii, Belgii, Kanady i Stanów Zjednoczonych:

PANEL I (w języku polskim) – godz. 14:00-15:50

Jacek Barcik (Uniwersytet Śląski, Wydział Prawa i Administracji);

Danuta Kabat-Rudnicka (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Kolegium Ekonomii, Finansów i Prawa);

Roman Kuźniar (Uniwersytet Warszawski, Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych);

Jakub Sadowski (Uniwersytet Jagielloński, Wydział Filologiczny);

moderatorka: Brygida Kuźniak (Uniwersytet Jagielloński, Wydział Prawa i Administracji).

PANEL II (w języku angielskim) – godz. 16:00-18:00

Michael Byers (University of British Columbia, Department of Political Science; Canada Research Chair in Global Politics and International Law);

Paweł Laidler (Uniwersytet Jagielloński, Dziekan Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych);

Ramona Coman (Université Libre de Bruxelles, President of the Institute for Eurpean Studies);

Cecelia M. Lynch (University of California Irvine School of Social Sciences);

Glenda Sluga (University of Sydney, Faculty of Arts and Social Sciences);

moderator: Piotr Obacz (Uniwersytet Jagielloński, Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych).

Tematy i abstrakty wystąpień znajdą Państwo w załącznikach poniżej.

Zapraszamy wszystkich pracowników badawczo-dydaktycznych oraz studentów i doktorantów do śledzenia wystąpień zaproszonych ekspertów oraz debaty na platformie MS Teams i na Youtube.

Każdy z Państwa będzie miał przy tym możliwość komentowania i zadawania pytań na czacie.

Już teraz mają jednak Państwo sposobność zgłaszania pytań do ekspertów i/lub kwestii, które chcieliby Państwo, by zostały omówione – wystarczy:

– skontaktować się z moderatorami paneli drogą mailową: brygida.kuzniak@uj.edu.pl, piotr.obacz@uj.edu.pl,

– lub skorzystać z tego formularza online.

Tematy i abstrakty Panel I
Tematy i abstrakty Panel II