maj 2022

20220513

„Prawo, autorytaryzm, rewolucja: krytyczna teoria prawa na niespokojne czasy” – konferencja inauguracyjna Centrum Międzynarodowych Badań nad Prawem, Kulturą i Władzą NOMOS

Data: 13.05.2022 - 14.05.2022
Miejsce: WSMiP UJ, ul. Reymonta 4, Kraków oraz online (hybrydowo)
Organizator: Centrum Międzynarodowych Badań nad Prawem, Kulturą i Władzą NOMOS
Kontakt: dr Przemysław Tacik przemyslaw.tacik@uj.edu.pl

Centrum Nomos na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych otwiera swoją postpandemiczną działalność z dawna oczekiwaną konferencją inauguracyjną. Odbędzie się ona w formacie hybrydowym i zgromadzi ponad 40 uczestniczek i uczestników z różnych europejskich i pozaeuropejskich uniwersytetów. Wśród programu wydarzeń znajdzie się również okrągły stół na temat wojny w Ukrainie. Celem konferencji jest nadanie nowego impetu krytycznemu myśleniu o prawie w dobie epokowych wyzwań oraz zmiany paradygmatów. Wydarzenie ma również przysłużyć się uczynieniu z Europy Środkowo-Wschodniej istotnego miejsca na mapie krytycznej teorii prawa.

Konferencja odbędzie się w dniach 13-14 maja 2022 w budynku WSMiP UJ, ul. Reymonta 4, oraz online (format hybrydowy)

Szczegółowy program konferencji (wraz z linkami do Zooma) dostępny jest w załączniku.

Program konferencji
plakat konferencji na czerwonym tle waga na górze napis nomos konferencja inauguracyjna, pod spodem tytuł i szczegóły konferencji oraz logo nomos, wsmip i UJ