Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Podsumowanie projektu "Interpretacja dziedzictwa w ujęciu partycypacyjnym: aktywizacja kulturalna ukraińskiej społeczności uchodźczej w Krakowie"

W weekend 25-26 czerwca 2022 zakończyły się działania prowadzone w ramach projektu "Interpretacja dziedzictwa w ujęciu partycypacyjnym: aktywizacja kulturalna ukraińskiej społeczności uchodźczej w Krakowie". 
Wszystkie zajęcia skierowane były do seniorów, nauczycieli, młodzieży i dzieci – zarówno ukraińskich gości mieszkających w Krakowie, jak i osób, które przyjechały do Krakowa wprost z Ukrainy na kilka dni. Uczestnicy wzięli udział w spacerach, grach miejskich, dyskusjach oraz warsztatach. Ostatnie zajęcia skierowane były do dzieci i młodzieży. "Uczestnicy wzięli udział w warsztatach oraz kursach szybkiego czytania w języku ukraińskim, ćwiczeniach pamięci i logicznego myślenia. Spotkali się także z Iryną Macko – pisarką, bajarką, aktywistką.  
 
Obecnie trwają prace nad przygotowaniem publikacji zawierającej scenariusze przeprowadzonych zajęć.
 
Projekt, koordynowany przez dr hab. Kingę Annę Gajdę, realizowany był w ramach Programu Strategicznego Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza, Uniwersytet Jagielloński na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ.
Zobacz galerię zdjęć