Inauguracja roku akademickiego 2022/23 na WSMiP UJ

W dniu 3 października 2023 r. w Auli Głównej budynku przy ul. Reymonta 4 miała miejsce uroczysta inauguracja roku akademickiego 2022/2023 na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ.

Uroczystość otworzył Pan Dziekan WSMiP prof. Paweł Laidler, który powitał zaproszonych gości, dyrekcje poszczególnych jednostek, grono profesorskie, wszystkich pracowników oraz studentów i doktorantów. W swoim przemówieniu Pan Dziekan przedstawił szanse i wyzwania stojące przed naszą jednostką w nowym roku akademickim, a także podsumował działalność w roku ubiegłym. Następnie głos zabrała Pani Prodziekan prof. Ewa Trojnar, omawiając sprawy związane z dydaktyką. W tej części uroczystości nastąpiła również immatrykulacja studentów pierwszego roku wszystkich kierunków i poziomów studiów realizowanych na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych. Następnie głos zabrał przewodniczący Wydziałowej Rady Samorządu Studentów, Pan Igor Majerczak.

Wieńczący uroczystość wykład inauguracyjny wygłosił profesor Markijan Malski, Dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Lwowskiego Państwowego Uniwersytetu im. Iwana Franki, Ambasador Ukrainy w Polsce w latach 2010-2014

Serdecznie dziękujemy wszystkim studentom, doktorantom i pracownikom Wydziału biorącym udział w inauguracji – zarówno w formie bezpośredniej, jak i śledząc uroczystość za pomocą łączy internetowych. Życzymy wszelkiej pomyślności w nowym roku akademickim.