Spotkanie poświęcone ukraińskiej poezji wolności w ramach Krakowskiej Nocy Poezji

7 października w ramach obchodów Krakowskiej Nocy Poezji Instytut Studiów Europejskich i Kolegium Europy Wschodniej zorganizowali spotkanie poświęcone ukraińskiej poezji wolności, na które tłumnie zgromadzili się studenci ISE oraz Zakładu Studiów Polsko-Ukraińskich, jak i innych jednostek WSMiP i osoby spoza uczelni. Gośćmi koordynatorek projektu, dr hab. Kingi Anny Gajdy i dr Iwony Reichardt, oraz uczestników spotkania byli pisarka Żanna Słoniowska, poetka Natalia Belczenko oraz tłumacz Marcin Gaczkowski. Rozmowie towarzyszyła promocja tomiku wierszy Wasyla Stusa pt. Wesoły cmentarz. Wiersze wybrane z lat 1959-1971, wspólne czytanie wierszy w języku polskim i ukraińskim Stusa i Belczenko. Na koniec swoje wiersze przedstawiła i omówiła studentka Zakładu Studiów Polsko-Ukraińskich, pani Anna Babicz.

Projekt był realizowany przy udziale finansowym Miasta Krakowa.