listopad 2022

20221118

NAWA Chair Days Observing Complexity in Turbulent Times Roundtable on “Small States and Great Powers”

Data: 18.11.2022
Czas rozpoczęcia: 10:00
Miejsce: WSMiP, ul. Reymonta 4, pokój, 012
Organizator: Centre of International Studies and Development
Kontakt: Monika Pająk, monika.pajak@uj.edu.pl

Mamy zaszczyt zaprosić studentów i wykładowców na Debatę "Small States and Great Powers”, która jest jednym z kilku wydarzeń NAWA Chair Days: Observing Complexity in Turbulent Times.

Debata odbędzie się w piątek, 18 listopada o godzinie 10.00, w sali 012, w budynku Wydziału (Reymonta 4).

Naszymi rozmówcami będą:

Adrian Brisku, Ph.D. - Charles University (Praga, Czechy) i Ilia State University (Tbilisi, Gruzja),

Milenko Petrovic, Ph.D. - University of Canterbury (Nowa Zelandia),

Paolo Pizzolo, Ph.D. – Uniwersytet Jagielloński (Polska),

Debatę poprowadzi Prof. Emilian Kavalski - Uniwersytet Jagielloński (Polska).

NAWA Chair Days zwracają uwagę na fakt, że życie w czasach niepewności i zmian może być wyzwaniem. Studia nad polityką światową wydają się być szczególnie nieprzygotowane do radzenia sobie z nieoczekiwanymi zdarzeniami. Dzięki zgromadzeniu wybitnych rozmówców wydarzenie ma na celu naświetlenie problemów, ram i dynamiki rosnącej złożoności globalnego życia.

Debata “Small States and Great Powers” skupi się na zagadnieniu roli małych państw jako „pionków”, „wież”, a w najlepszym razie „skoczków” na szachownicy światowej polityki. Zgodnie z tą narracją, podczas gdy grę w politykę światową mogą wyznaczać lokalni „królowie” i „królowe”, jedynymi aktorami, którzy naprawdę mogą w nią grać, są „wielkie mocarstwa” naszych czasów. Uczestnicy debaty będą starać się zbadać istotność, historię, obecną dynamikę i przyszłe trajektorie sprawczości małych państw na arenie światowej.

NAWA Chair Days są częścią projektu „Promoting Order at the Edge of Turbulence”, współfinansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej i Narodowe Centrum Nauki w ramach programu NAWA Chair.