Pracownik naszego Wydziału członkiem zarządu European Association of Development and Training Institutes (EADI)

Miło nam poinformować, że dr hab. Marcin Grabowski, dyrektor Centrum Studiów Międzynarodowych i Rozwoju, został członkiem Komitetu Zarządzającego European Association of Development and Training Institutes.

Prof. Grabowski będzie pełnił funkcję skarbnika Stowarzyszenia. Został on również mianowany członkiem Komitetu Wykonawczego, w którym będzie reprezentował Polskę.

Serdecznie gratulujemy!

EADI, European Association of Development Research and Training Institutes, jest wiodącą  europejską siecią w dziedzinie studiów nad rozwojem. Zrzesza ponad 100 instytucji z 25 krajów, organizuje działania i zapewnia platformy dla budowy sieci powiązań i wymiany doświadczeń, z silnym naciskiem na interdyscyplinarność. Flagowymi wydarzeniami EADI są odbywające się co trzy lata konferencje generalne, które gromadzą społeczność zajmującą się badaniami nad rozwojem. Oficjalnymi językami EADI są angielski i francuski. EADI jest finansowane ze składek członkowskich, a także przez Federalne Ministerstwo Współpracy Gospodarczej i Rozwoju.

zdjęcie profesora marcina grabowskiego, który został skarbnikiem EADI