Tutorial na naszym Wydziale dla studentów I roku

W II semestrze roku akademickiego 2010/2011 na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych, rozpoczęły się kursy w ramach tzw. tutorialu, koordynowane przez zespół ds. rynku pracy i promocji WSMiP.

Zajęcia skierowane głównie do studentów pierwszego roku, mają na celu ułatwienie im funkcjonowania w strukturach uniwersyteckich oraz poznania wymagań, jakie stawia przed nimi rynek pracy. Dotyczą one między innymi takich tematów jak staże i stypendia, poszukiwanie informacji naukowej czy metody szybkiego uczenia się. Dzięki nim osoby rozpoczynające studia będą mogły w pełni skorzystać z oferty dydaktycznej uniwersytetu oraz organizacji działających w jego otoczeniu.

Słuchacze nie tylko poszerzą swoją wiedzę, ale także nabędą umiejętności praktyczne takie jak przeszukiwanie baz danych, kompletowanie dokumentacji czy składanie wniosków. Ponadto dzięki bezpośredniemu kontaktowi z tutorami, którymi są doktoranci naszego wydziału, studenci mają możliwość otrzymania pomocy w konkretnych kwestiach oraz uzyskania wiadomości na interesujące ich tematy związane z życiem akademickim.

Zapisy na zajęcia odbywają się w ramach systemu usos. W bieżącym semestrze prowadzone są zajęcia pilotażowe w związku z czym zapraszamy do zgłaszania wszelkich uwag i propozycji, które zostaną uwzględnione przy organizowaniu zajęć w kolejnym roku akademickim. Bliższe informacje można uzyskać pod adresem mailowym berenika.kozbial@uj.edu.pl.

Dowiedź się więcej:

Data opublikowania: 06.05.2011