20220525

Czas rozpoczęcia: 17:00
Miejsce: WSMiP UJ, ul. Reymonta 4, s. 025
Organizator: Katedra Bezpieczeństwa Narodowego UJ

Katedra Bezpieczeństwa Narodowego UJ zaprasza na wykład otwarty „Prawdy uniwersalne o wojnie”, który wygłosi płk Marcin Szymański.

• Kiedy? 25 maja 2022 r. o godz. 17:00
  • Gdzie? Siedziba WSMiP UJ, ul. Reymonta 4, s. 025

Marcin Szymański to były żołnierz z dwudziestopięcioletnim stażem służby, uczestnik misji bojowych w Afganistanie i Iraku. Służbę wojskową ukończył jako pułkownik Wojsk Specjalnych w 2017 roku. Za udział w misjach odznaczony amerykańskim odznaczeniem „Brązowa Gwiazda” oraz polskim „Krzyżem z Mieczami”. Absolwent Szkoły Podyplomowej Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego, USWPS, aktywny publicysta. Autor książki „Na sprzedanej wojnie” (termin wydania marzec 2022, nakładem wydawnictwa Bellona).

Zapraszamy!

czarno biały plakat wykładu, na górze mapa afganistanu poniżej szczegóły wydarzenia