Włosko-polski słownik terminologii politycznej i społecznej - nowa publikacja autorstwa pracownika naszego Wydziału

Uprzejmie informujemy, że ukazała się nowa publikacja autorstwa dr hab. Joanny Sondel Cedarmas

Autor: Joanna Sondel-Cedarmas

Tytuł publikacji

• w języku polskim: Włosko-polski słownik terminologii politycznej i społecznej
  • w języku włoskim: Dizionario italo-polacco della terminologia politica e sociale

Nazwa wydawnictwa: Universitas

Miejsce i data wydania: Kraków, 31.08.2018

Ilość stron: 254

Numer ISBN/ISSN: 97883-242-3170-6

Słowa kluczowe

• w języku polskim: terminologia polityczna i społeczna, język włoski, język polski.
  • w języku angielskim: Political Terms, Social Studies Terms, Polish, Italian.

Opis publikacji:

Dizionario italo-polacco della terminologia politica e sociale zawiera ponad 50 000 haseł. Zasadniczo koncentruje się na terminologii politycznej XIX i XX wieku, aczkolwiek czytelnik znajdzie w nim również hasła z epok wcześniejszych, a także wyrażenia, które charakteryzują współczesną rzeczywistość polityczną obu krajów. W większości są to neologizmy, terminy powstałe w ostatnich latach, które nie występują w tradycyjnych słownikach włosko- polskich. Oprócz haseł, zwrotów i wyrażeń typowo politycznych, znalazły się w nim również terminy oraz zwroty ze słownictwa wywodzącego z dziedziny prawa i administracji, a także ekonomii, socjologii i filozofii. Na końcu umieszczono skróty najważniejszych organizacji, instytucji, a także nazwy głównych sił politycznych zarówno włoskich, jak i polskich. Dzięki temu Słownik może być przydatny nie tylko dla politologów, socjologów, publicystów i tłumaczy, ale także dla wszystkich tych, którzy interesują się językiem, kulturą, historią oraz polityką Włoch.

Polecamy również
Erytrea i jej wpływ na sytuację polityczną w Rogu Afryki - nowa publikacja autorstwa pracowników naszego Wydziału
Cross-Disciplinary Perspectives on Regional and Global Security - nowa publikacja pod redakcją pracowników naszego Wydziału
Jagiellonian Ideas Towards the Challenges of Modern Times - nowa publikacja pod redakcją pracowników naszego Wydziału