Systemy bezpieczeństwa: wymiar lokalny i państwowy - nowa publikacja pod redakcją pracowników naszego Wydziału

Uprzejmie informujemy, że nakładem Wydawnictwa Księgarni Akademickiej ukazała się książka pod redakcją Artura Gruszczaka i Piotra Bajora pt. "Systemy bezpieczeństwa: wymiar lokalny i państwowy"

Redaktor: Artur Gruszczak, Piotr Bajor

Tytuł publikacji

• języku polskim: Systemy bezpieczeństwa: wymiar lokalny i państwowy
  • w języku angielskim: Security systems: local and national dimension

Nazwa wydawnictwa: Wydawnictwo Księgarnia Akademicka

Miejsce i data wydania: Kraków 2020

Ilość stron: 244

Ilość arkuszy wydawniczych: 9

Numer ISBN/ISSN: 978-83-8138-367-7

Seria: Societas

Ilość punktów: 20

Inne: otwarty dostęp – po roku od wydania

• w języku polskim: systemy bezpieczeństwa, wymiar lokalny, wymiar państwowy
  • w języku angielskim: security systems, local dimension, national dimension

Opis publikacji:

Nowa publikacja WSMiP dotycząca bezpieczeństwa narodowego

Miło nam poinformować, że na rynku wydawniczym ukazała się kolejna publikacja pracowników naszego Wydziału na temat bezpieczeństwa, tym razem dotycząca jego wymiaru krajowego i regionalnego. Redaktorami pracy zbiorowej są prof. dr hab. Artur Gruszczak oraz dr hab. Piotr Bajor. Wśród autorów publikacji są również pracownicy Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ, prof. Dominik Sieklucki oraz mgr Dominik Jurczak.

Książka dotyczy problematyki bezpieczeństwa narodowego, analizowanego przez pryzmat systemów, z uwzględnieniem wymiaru lokalnego i państwowego. W publikacji zostały przedstawione najnowsze wyniki badań, dotyczące zróżnicowanych czynników wpływających na zagadnienia bezpieczeństwa, zarówno na poziomie lokalnym, jak i ogólnym systemu bezpieczeństwa narodowego. Analizowane w publikacji zagadnienia, dotyczące wymiaru lokalnego i państwowego, wpływają w istotny sposób na system bezpieczeństwa narodowego. Przedstawione wyniki badań dotyczą najnowszych aspektów tych kwestii, w związku z czym stanowią użyteczny wkład w rozwój badań naukowych, a także w praktyczny wymiar procesów wpływających na całościowo rozumiany system bezpieczeństwa państwa.

okładka książki pod tytułem systemy bezpieczeństwa wymiar lokalny i państwowy

Polecamy również
<span lang="en">Reflections on Decolonising Knowledge for Development: An invitation to an EADI conversation</span> - nowa publikacja współautorstwa pracownika naszego Wydziału

Reflections on Decolonising Knowledge for Development: An invitation to an EADI conversation - nowa publikacja współautorstwa pracownika naszego Wydziału