Europejskie partie polityczne - nowa publikacja z rozdziałami autorstwa pracowników naszego Wydziału

Uprzejmie informujemy, że nakładem wydawnictwa Sejmowego ukazała się monografia pt. "Europejskie partie polityczne" zawierającą rozdziały autorstwa dr Nataszy Styczyńskiej i Elodie Thevenin oraz dr hab. Beaty Kosowskiej-Gąstoł.

Redaktor: Anna Pacześniak i Bartosz Rydliński

Tytuł publikacji

• w języku polskim: Europejskie partie polityczne

Nazwa wydawnictwa: Wydawnictwo Sejmowe

Miejsce i data wydania: Warszawa 2021

Ilość stron: 304

Numer ISBN/ISSN: ISBN: 978-83-7666-697-6

Ilość punktów: 70

Słowa kluczowe

• w języku polskim: partie polityczne, Unia Europejska, Parlament Europejski, Europejskie partie, polityka europejska

Opis publikacji:

Książka przedstawia analizę sporów politycznych toczących się w UE. Badając dyskurs programowy najważniejszych europartii i grup politycznych w Parlamencie Europejskim oraz analizując wystąpienia europosłów w kluczowych debatach odbywających się w Strasburgu i Brukseli, autorzy rzucają nowe światło na ponadnarodowy aspekt działalności partii politycznych. Publikacja przedstawiając problematykę parlamentaryzmu na poziomie ponadnarodowym i kondycji współczesnej demokracji, adresowana jest do politologów, europeistów, socjologów, historyków integracji europejskiej oraz czytelników zainteresowanych przyszłością europejskiego projektu integracyjnego.

W książce znajduje się rozdział "Sojusz Europejskich Ruchów Narodowych i Ruch na rzecz Europy Narodów i Wolności: podzieleni kontestatorzy integracji" autorstwa dr Nataszy Styczyńskiej i Elodie Thevenin z Instytutu Studiów Europejskich oraz "Sojusz Konserwatystów i Reformatorów w Europie: między federacją europejską a likwidacją UE" autorstwa dr hab. Beaty Kosowskiej-Gąstoł z Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych.

Europejskie partie polityczne okładka książki

Artykuł pracownika naszego Wydziału w "International Political Science Review"
Nowy numer czasopisma "Teoria Polityki"
Bezpieczeństwo regionalne: węzłowe problemy i procesy - nowa publikacja autorstwa pracownika naszego Wydziału