Nowa publikacja autorstwa Studentek i Studentów naszego Wydziału

Miło nam poinformować, że nakładem wydawnictwa Księgarnia Akademicka ukazała się anglojęzyczna monografia pt. „The European Union in light of the COVID-19 Pandemic - A Failure of European Integration or a Chance for Closer Cooperation among Member States?” autorstwa Studentek i Studentów naszego Wydziału - Anny Moskal, Aleksandry Sobarni, Szymona Pazery i Zuzanny Kopani. Monografia powstała w wyniku realizacji minigrantu studenckiego przyznanego w Priorytetowym Obszarze Badawczym Society of the Future.

Autor: Anna Moskal, Aleksandra Sobarnia, Szymon Pazera, Zuzanna Kopania

Tytuł publikacji

• w języku polskim: Unia Europejska w świetle pandemii COVID-19 – porażka integracji europejskiej czy szansa na bliższą kooperację państw członkowskich?
  • w języku angielskim: The European Union in light of the COVID-19 Pandemic - A Failure of European Integration or a Chance for Closer Cooperation among Member States?

Nazwa wydawnictwa: Księgarnia Akademicka

Miejsce i data wydania: Kraków, październik 2021

Ilość stron: 183

Ilość arkuszy wydawniczych: ok. 11

Numer ISBN/ISSN: 978-83-8138-576-3

Ilość punktów: 60

Inne – otwarty dostęp

Słowa kluczowe

• w języku polskim: Unia Europejska, pandemia COVID-19, integracja europejska
  • w języku angielskim: European Union, Covid-19 pandemic, European integration

Opis publikacji:

Publikacja jest poświęcona tematyce integracji europejskiej i obejmuje szerokie grono zagadnień: od powstania struktur europejskich, przez ewolucję strukturalną organizacji i dotkliwe kryzysy, z którymi Unia Europejska się zmagała w ostatnich dekadach, oraz zmieniające się wizje przyszłości europejskiej, aż po wpływ pandemii COVID-19 na obecny i przyszły kształt integracji europejskiej. Chociaż przyszłość Unii Europejskiej stanowiła przedmiot debaty akademickiej i medialnej już od początku powstania organizacji, to temat ten wymaga aktualizacji z uwagi na znaczące wyzwania, z jakimi UE i państwa członkowskie zmagają się od początku pandemii COVID-19. Szybkie rozprzestrzenianie się koronawirusa na świecie doprowadziło do bezprecedensowego globalnego kryzysu w dziedzinie zdrowia i ekonomii, który dotknął wiele krajów, w tym państwa członkowskie UE. Pandemia COVID-19 wystawiła na próbę zdolność UE do szybkiego i  skutecznego reagowania, obnażyła słabe punkty we współpracy i okazywaniu solidarności państw członkowskich, a także wpłynęła na poziom zaufania obywateli do UE w czasie dotkliwego kryzysu. W niniejszej publikacji dokonano aktualnej oceny zakresu integracji i współpracy państw członkowskich oraz poziomu zaufania obywateli europejskich do UE i państw członkowskich podczas śmiertelnej pandemii koronawirusa. Aby zapewnić Czytelnikowi rzetelne i kompleksowe studium integracji europejskiej, analizowane tematy przedstawiono z perspektywy historycznej, politycznej i prawnej.

okładka książki autorstwa studentów wydziału studiów międzynarodowych i politycznych

Polecamy również
“<span lang="en">Quid Pro Quo. The Effect of Issue Linkage on Member States” Bargaining Success in European Union Lawmaking</span> – nowy artykuł pracownika naszego Wydziału
Quid Pro Quo. The Effect of Issue Linkage on Member States” Bargaining Success in European Union Lawmaking – nowy artykuł pracownika naszego Wydziału