Książka pracownika naszego Wydziału nominowana do "Złotej Róży"

Z ogromną radością informujemy, że książka pracownika naszego Wydziału prof. Łukasza Kamieńskiego pt. „Mimowolne cyborgi. Mózg i wojna przyszłości” (Wydawnictwo Czarne, 2022) otrzymała nominację do „Złotej Róży” - nagrody dla najlepszej napisanej po polsku książki popularnonaukowej, przyznawanej przez Festiwal Nauki w Warszawie, Instytut Książki i miesięcznik „Nowe Książki”

Serdecznie gratulujemy!

Mimowolne cyborgi Łukasza Kamieńskiego to fascynująca wyprawa do świata ludzi-maszyn i najnowszych osiągnięć nauki. Sięgając po twarde dane z zakresu technologii i bioinżynierii oraz odwołując się do popkultury, Kamieński opisuje długą drogę od superwojownika Achillesa do dystopijnych wizji niedalekiej przyszłości. Próbuje też odpowiedzieć na najbardziej palące pytania – jak wiele ulepszeń przyjmą ciało i umysł? Czy natura sama określi granicę, po której przekroczeniu pojawią się niemożliwe do przewidzenia skutki uboczne? A może przeciwnie – ciało zacznie się dostosowywać do ingerencji, aż do momentu pełnej technoewolucji?

Więcej informacji: https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/mimowolne-cyborgi

okładka książki autor Łukasz Kamieński, na zielonym tle hełm wojownika, pod spodem tytuł

Polecamy również
"Na drodze do samodzielności. Ewolucja instytucji samorządu Inuitów w kanadyjskiej Arktyce" - nowa publikacja autorstwa pracownika naszego Wydziału
OBWE.pl - raport oraz gra decyzyjna dotycząca przewodnictwa Polski w Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie w 2022 r.
<span lang="en">Global Political Leadership. In Search of Synergy</span> - nowa publikacja autorstwa pracowniczki naszego Wydziału
Global Political Leadership. In Search of Synergy - nowa publikacja autorstwa pracowniczki naszego Wydziału
<span lang="en">"Regional Policy in China. Development and Strategic Challenges"</span> - nowa publikacja autorstwa pracownika naszego Wydziału
"Regional Policy in China. Development and Strategic Challenges" - nowa publikacja autorstwa pracownika naszego Wydziału