II Jagiellońska Interdyscyplinarna Konferencja Bezpieczeństwa

W dniach 17-19 września br. na Uniwersytecie Jagiellońskim odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa: The 2nd Jagiellonian Interdisciplinary Security Conference “Friends, Foes and Familiar Strangers: Reassessing Actorness in Times of the Global (Dis)Order”, zorganizowana przez Zakład Bezpieczeństwa Narodowego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wykład inaugurujący konferencję poświęcony problematyce technologicznym zagrożeniom dla bezpieczeństwa oraz przyszłości konfliktów wygłosił prof. Christopher Coker z London School of Economics and Political Science.

W konferencji udział wzięło kilkudziesięciu naukowców z polskich i zagranicznych ośrodków naukowych Europy Zachodniej, Ameryki Północnej i Azji. W trakcie sekcji panelowych uczestnicy przedstawili wyniki badań, poświęcone problematyce bezpieczeństwa międzynarodowego, ze szczególnym uwzględnieniem zmieniających się uwarunkowań geopolitycznych, rozwoju technologicznego i nowego typu zagrożeń we współczesnym świecie.