Warsztaty dziennikarskie w ramach projektu „Kompetentni uczniowie”

Kolejna odsłona warsztatów dziennikarskich prowadzonych w ramach projektu „Kompetentni uczniowie” miała miejsce 17 grudnia Śródmiejskim Ośrodku Kultury. Uczniowie wzięli udział w zajęciach, podczas których od doświadczonych dziennikarzy i redaktorów – Iwony Reichardt i Zbigniewa Rokity – dowiedzieli się m.in. o technikach przeprowadzania wywiadu, pisania tekstu prasowego, tajnikach funkcjonowania rynku medialnego w Polsce czy o zagrożeniach dla mediów, które niosą ze sobą współczesne technologie. Młodzież zdając sobie sprawę, jak bliskie ich codziennemu życiu są te tematy, aktywnie brała udział w dyskusji, stawiając pytania i formułując odkrywcze odpowiedzi. Wartość takich mini-debat polega między innymi na przygotowaniu uczniów do stawania się odpowiedzialnymi i świadomymi obywatelami i do oddzielenia informacyjnego chaosu i manipulacji od istotnych faktów.

warsztaty dziennikarskie

Projekt zatytułowany „Kompetentni uczniowie”, POWR.03.01.00-00-C064/16, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego – Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, III Oś priorytetowa „Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju”, Działanie 3.1 „Kompetencje w szkolnictwie wyższym”, w programie Ścieżki Kopernika 2.0)