Dyskusja panelowa: How Much Power and Freedom Do Cultural Industries Have? - reportaż

Dyskusja panelowa: How Much Power and Freedom Do Cultural Industries Have? (Jak dużo władzy i wolności mają przemysły kultury?)

24 stycznia 2019 r. Arteteka Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie gościła dyskusję panelową organizowaną przez uczestników kursu „Cultural industries and cultural institutions” prowadzonego przez dr. Katarzynę Jagodzińską w Instytucie Europeistyki. W dyskusji udział wzięli przedstawiciele branży kultury reprezentujący różne dziedziny, pracujący w różnych strukturach i na różnych etapach kariery zawodowej.

Paneliści dyskutowali o wolności i ograniczeniach na polu przemysłów kultury. Na przykładach swoich instytucji i organizacji opowiadali o specyfice branży. Wymieniali się spostrzeżeniami i doświadczeniami. Praca dla misji i pasja versus rachunek ekonomiczny.

Studenci przygotowali to wydarzenie od początku do końca samodzielnie. Wymyślili temat. Przeprowadzili wywiady z przedstawicielami kultury. Zaprosili panelistów. Zmontowali film, który został wyemitowany na początku dyskusji. Zaplanowali jej przebieg. Zaprojektowali plakat. Zrobili promocję. I przeprowadzili całość na prawdziwie profesjonalnym poziomie.

W wydarzeniu udział wzięło 60 osób. Brawo!

Paneliści:

• Jacek Gruszczyński (Pracownia Register)
  • Sylwia Fiałkiewicz (Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu)
  • Agnieszka Marecka (Goethe-Institut w Krakowie)
  • Aleksandra Starmach (Kino Pod Baranami)
  • Natalia Woda (Krakowska Komisja Filmowa)
  • Marta Wołowiec (Krakowskie Centrum Choreograficzne)
  • Krzysztof Żwirski (Krakowskie Biuro Festiwalowe)

Kuratorzy projektu:

• Mohammad Al Abdullah