Socjolingwistyczny aspekt komunikacji

Uczniowie realizujący projekt "Kompetentni uczniowie" I moduł partycypowali w warsztatach zatytułowanych "Socjolingwistyczny aspekt komunikacji", które odbyły się w siedzibie Stowarzyszenia Europe4Youth przy ul. Urzędniczej 14. Uczniowie poruszyli takie tematy, jak społeczny, relacyjny wymiar komunikacji, język jako narzędzie porozumiewania się oraz konsekwencje stosowania języka szakala, żyrafy (koncepcja "komunikacji bez przemocy" Rosenberga) i języka nienawiści. Szereg ćwiczeń praktycznych (symulacji rozmów, rozwiązywania problemów) oraz artystycznych (uczniowie pisali, rysowali, odgrywali) pokazał im w jaki sposób komunikację, a więc porozumienie między ludźmi, można stymulować, blokować oraz regulować za pomocą dostępnych nam narzędzi.

Kompetentni uczniowie

zajęcia

Projekt Uniwersytetu Jagiellońskiego, Instytutu Europeistyki, POWR.03.01.00-00-C064/16, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, III Oś priorytetowa „Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju”, Działanie 3.1 „Kompetencje w szkolnictwie wyższym”, w programie Ścieżki Kopernika 2.0)

loga