Kulturowość komunikacji na przykładzie Łodzi

Uczniowie realizujący projekt „Kompetentni uczniowie” wyjechali do Łodzi na seminarium wyjazdowe, aby zgłębić zagadnienie kulturowości komunikacji. Wzięli udział w warsztatach filmowych w Wytwórni Filmów Oświatowych kręcąc własne mini-produkcje i poznając sposoby komunikowania poprzez różne formy wyrazu artystycznego. Zwiedzili Łódź tropem polsko-rosyjsko-żydowskich mieszkańców tego miasta – szukając pozostałości po wielokulturowości i jej formach komunikowania się, np. plakatach na słupach ogłoszeniowych . Zapoznali się również z muralem jako formą komunikowania.

uczniowie

Projekt Uniwersytetu Jagiellońskiego, Instytutu Europeistyki, POWR.03.01.00-00-C064/16, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, III Oś priorytetowa „Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju”, Działanie 3.1 „Kompetencje w szkolnictwie wyższym”, w programie Ścieżki Kopernika 2.0)