Osobiste spojrzenie na Henry'ego Moore'a i miasto

Zapraszamy do udziału w spacerach po wystawie „Moc natury. Henry Moore w Polsce”, których gospodarzami są studenci naszego Wydziału

Ważnym elementem koncepcji wystawy Henry’ego Moore’a w Muzeum Narodowym w Krakowie jest odkrywanie miasta. Nie przypadkiem wystawa ma cztery lokalizacje – w przestrzeniach publicznych czterech muzealnych oddziałów, tak wewnątrz gmachów, jak i na muzealnym placu, w ogrodzie i na dziedzińcu, znalazły się monumentalne i te bardziej intymne rzeźby brytyjskiego artysty. Nawiązują one dialog ze sobą, z miejscem i z miastem.

Zapraszamy do udziału w osobistych spacerach tropem Henry’ego Moore’a w Krakowie. Ich gospodarzami będą międzynarodowi studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego – pochodzący z różnych krajów i kultur, mający różne zainteresowania i doświadczenia. Podzielą się osobistymi odkryciami i własnym rozumieniem prac artysty. Pokażą, że nie trzeba być specjalistą w dziedzinie sztuki, aby dyskutować o sztuce, i że można to robić z szeregu różnych perspektyw.

Odbędą się trzy spacery po wystawie. Każdy będzie miał inny motyw przewodni. Każdy poprowadzi inna grupa studentów. Wszystkie spacery będą obejmować cztery lokalizacje wystawy. Spacery odbywają się w języku angielskim. Wstęp wolny. Nie jest wymagana rejestracja.

Osobiste spojrzenie na Henry'ego Moore'a i miasto z perspektywy społecznej

1 czerwca (sobota), 12:00–14:00

Miejsce spotkania: przed Gmachem Głównym Muzeum Narodowego (Al. 3 Maja 1)

Osobiste spojrzenie na Henry'ego Moore'a i miasto z perspektywy estetycznej

2 czerwca (niedziela), 14:00–16:00

Miejsce spotkania: Gmach Główny Muzeum Narodowego (Al. 3 Maja 1) – I piętro (hol)

Osobiste spojrzenie na Henry'ego Moore'a i miasto z perspektywy politycznej

9 czerwca (niedziela), 14:00–16:00

Miejsce spotkania: przy wejściu do Pałacu Szołayskich, Plac Szczepański 9

Spacery po wystawie są realizowane w ramach kursu „Art Throughout Europe” prowadzonego przez dr Katarzynę Jagodzińską w Instytucie Europeistyki. Spacery są częścią oficjalnego programu wydarzeń towarzyszących wystawie. Są realizowane na gruncie porozumienia o współpracy zawartego przez nasz Wydział z Muzeum Narodowym w Krakowie.

Więcej na: https://www.facebook.com/events/2352411181668946/?event_time_id=2352411188335612

ulotka

Leaflet