Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Zapraszamy na ostatni spacer po wystawie „Moc natury. Henry Moore w Polsce” - 9 czerwca (niedziela)

Ostatnia szansa na udział w niekonwencjonalnym zwiedzaniu wystawy największego rzeźbiarza XX wieku!​

Zapraszamy do udziału w ostatnim spacerze po wystawie „Moc natury. Henry Moore w Polsce”, których gospodarzami są studenci naszego Wydziału. Spacer odbędzie się w niedzielę, 9 czerwca. Start na pl. Szczepańskim 9, pod wejściem do Kamienicy Szołayskich.

Dwa spacery, które odbyły się w miniony weekend, miały świetną frekwencję, a studenci dali prawdziwe show - mają talent do wystąpień publicznych i są świetnie przygotowani merytorycznie.

Ważnym elementem koncepcji wystawy Henry’ego Moore’a w Muzeum Narodowym w Krakowie jest odkrywanie miasta. Nie przypadkiem wystawa ma cztery lokalizacje – w przestrzeniach publicznych czterech muzealnych oddziałów, tak wewnątrz gmachów, jak i na muzealnym placu, w ogrodzie i na dziedzińcu, znalazły się monumentalne i te bardziej intymne rzeźby brytyjskiego artysty. Nawiązują one dialog ze sobą, z miejscem i z miastem.

Zapraszamy do udziału w osobistych spacerach tropem Henry’ego Moore’a w Krakowie. Ich gospodarzami będą międzynarodowi studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego – pochodzący z różnych krajów i kultur, mający różne zainteresowania i doświadczenia. Podzielą się osobistymi odkryciami i własnym rozumieniem prac artysty. Pokażą, że nie trzeba być specjalistą w dziedzinie sztuki, aby dyskutować o sztuce, i że można to robić z szeregu różnych perspektyw.

Więcej informacji tutaj

Zobacz galerię zdjęć