Uniwersytecka klasa kompetencji międzykulturowych i warsztaty na temat migracji i integracji

Uczniowie uniwersyteckiej klasy kompetencji międzykulturowych prowadzonej przez dr Kingę Annę Gajdę wzięli udział w warsztatach na temat migracji i integracji prowadzonych przez trenerów reprezentujących fundację „Afryka Inaczej" oraz portal internetowy Afryka.org: Pawła Śledzińskiego oraz Mamadou Dioufego. Zajęcia zrealizowane w ramach programu Exilium we współpracy z polskim oddziałem Fundacji im. Heinricha Bölla poświęcone były zagadnieniu poczucia własnej tożsamości narodowej i rozumienia jej wartości w zglobalizowanym świecie. Istotnym aspektem było także przeciwdziałanie stereotypom i uprzedzeniom. Uczniowie w czasie dwugodzinnych zajęć brali udział w dyskusji oraz pracowali w zespołach problemowych, a także poznawali elementy kultury Senegalu.

warsztaty na temat moigracji