ISAD został partnerem nowego programu międzynarodowego!

Centrum Studiów Międzynarodowych i Rozwoju Uniwersytetu Jagiellońskiego otwiera program MA in Political Ideas in a Digital Age. Projekt powstał dzięki współpracy czterech uniwersytetów - Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i programu MA in International Security and Development, Uniwersytetu CY Cergy w Paryżu, The Political Institute Uniwersytetu Katolickiego w Lizbonie i Uniwersytetu Francisco Marroquín w Gwatemali. Studenci ISAD będą mogli uczestniczyć w programie PIDA na Uniwersytecie CY Cergy w Paryżu przez semestr lub rok, przy wsparciu stypendium Erasmus. Studenci z uczelni partnerskich będą mogli uczestniczyć w programie ISAD w Krakowie na tych samych zasadach.

Political Ideas in a Digital Age to program stworzony przez Uniwersytet CY Cergy w Paryżu i Katedrę UNESCO ds. Innowacji Cyfrowych, która specjalizuje się w dziedzinie nowych mediów i humanistyki cyfrowej. Program czerpie z różnorodnych zainteresowań mieszanki doświadczonych praktyków               i wybitnych naukowców, których badania obejmują historię idei politycznych, humanistykę cyfrową, ekonomię polityczną, prawo cyfrowe, algorytmy i techniki zarządzania danymi, cyfrowe profilowanie poprzez eksplorację danych, a także mikrotargetowanie reklamy politycznej. Jest to interdyscyplinarny kurs, który łączy zagadnienia różnych dziedzin nauki i wykorzystuje zarówno podejście analityczne, jak i instytucjonalne.

Program PIDA jest wyjątkowy, ponieważ:

• Pozwala zbadać, w jaki sposób idee polityczne PRZEKSZTAŁCAŁY przez postęp naukowy od XVII aż do ery cyfrowej w XXI wieku
  • Wyjaśnia naturę polityki i demokracji w erze cyfrowej
  • Nawiązuje do tradycji angloamerykańskich i kontynentalnych
  • Ma zespół dydaktyczny złożony z naukowców i doświadczonych praktyków
  • Jest programem interdyscyplinarnym
  • Stosuje zarówno podejście analityczne, jak i instytucjonalne
  • Jest wspierany przez centrum badawcze Agora

Absolwent programu Political Ideas in a Digital Age będzie posiadał pogłębioną wiedzę interdyscyplinarną, pozwalającą poznać i zrozumieć istotę idei politycznych istniejących na przestrzeni wieków i  wykorzystywać tę wiedzę w życiu zawodowym i innych obszarach swojej aktywności; będzie w stanie interpretować i oceniać kwestie polityczne, idee i instytucje w wielu różnorodnych dziedzinach, takich jak prawo, historia idei, ekonomia polityczna i analiza danych; będzie zdolny rozumieć, dlaczego wykorzystanie nauki o danych przez aktorów politycznych jest istotne w ich działalności, a także nabędzie umiejętności miękkie w dziedzinie humanistyki cyfrowej.

Więcej informacji na stronie internetowej ISAD: http://www.isad.uj.edu.pl

isad