Przedstawiciele Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ doradcami Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prof. Barbara Kudrycka powołała zarządzeniem z 29 marca 2011 r. Radę Młodych Naukowców II kadencji, która jest organem pomocniczym ministra. W skład 15-osobowej rady, reprezentującej wybitnych przedstawicieli wszystkich dziedzin polskiej nauki weszły dwie osoby z Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ (to wyjątek w skali kraju), dr Marcin Grabowski oraz mgr Piotr Bajor, który został wybrany wiceprzewodniczącym Rady.

Do zadań Rady należy identyfikacja barier rozwoju młodych naukowców, przygotowanie rekomendacji dotyczących instrumentów wspomagania karier młodych naukowców, przybliżanie mechanizmów związanych z finansowaniem nauki, wspieranie kontaktów ze środowiskiem gospodarczym, czy wreszcie wdrażanie Europejskiej Karty Naukowca oraz Kodeksu Postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych. Ponadto Rada sporządza opinie i rekomendacje dla Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w zakresie polityki naukowej i innowacyjnej państwa.

Szczegółowe informacje nt. Rady Młodych Naukowców znajdują się na stronie: http://www.nauka.gov.pl/nauka/rada-mlodych-naukowcow/