Współpraca z uniwersytetami we Lwowie i Chabarowsku

12.06.2014
W dniach 5-8 czerwca br. na Uniwersytecie Jagiellońskim przebywały delegacje Lwowskiego Uniwersytetu Narodowego im. Iwana Franki – prof. Ihor Byk, Dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych i prof. Anatolij Romaniuk, Dziekan Wydziału Filozoficznego oraz Państwowego Uniwersytetu Pacyficznego w Chabarowsku – prof. Ildus Iarulin, Dziekan Wydziału Humanistyczno-Społecznego i Dana Basharova – Naczelnik Wydziału Zagranicznego

Podwójny sukces pracownika Instytutu Europeistyki UJ – dr. Wojciecha Burka

09.06.2014
Adiunkt w Instytucie Europeistyki – dr Wojciech Burek w ostatnich tygodniach otrzymał dwa prestiżowe wyróżnienia – Nagrodę im. Profesora Manfreda Lachsa za najlepszą publikację książkową z dziedziny prawa międzynarodowego publicznego wydaną w 2012 roku (kategoria: pierwsza publikacja książkowa autora) oraz stypendium MNiSW dla wybitnego młodego naukowca.

Prof. Bogdan Szlachta odznaczony przez Polsko-Litewskie Forum Dialogu i Porozumienia im. Jerzego Giedroycia

27.05.2014
W piątek 23 maja br. po raz pierwszy przyznano nagrody Polsko-Litewskiego Forum Dialogu i Porozumienia im. Jerzego Giedroycia. Jednym z laureatów jest prof. dr hab. Bogdan Szlachta, dziekan Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ. W uroczystej gali wręczenia odznaczeń dla osób wybitnie zasłużonych na polu budowania przyjaznych relacji polsko-litewskich udział wzięli wysokiej rangi dostojnicy Republiki Litewskiej, przedstawiciele ambasady RP, wybitne grono naukowców, intelektualistów i dziennikarzy litewskich

Relacja z Festiwalu Nauki

01.06.2014
23 maja w Radiu Eska można było usłyszeć relację z Festiwalu Nauki, który odbył się dzień wcześniej. Znalazła się tam też relacja ze stoiska sekcji Studia nad Indiami i Azją Południową, której członkowie zarówno promowali kulturę Indii, jak i zachęcali kandydatów na studia do wyboru jednego z czterech nowych modułów w Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ, także modułu "Indie i Azja Południowa"

Aśok Wadźpeji został odznaczony Odznaką Honorową „Bene Merito"

07.05.2014
Z prawdziwą radością pragniemy poinformować, że Aśok Wadźpeji [ang. Ashok Vajpeyi], współpracujący z Wydziałem Studiów Międzynarodowych i Politycznych wybitny przedstawiciel indyjskiej elity intelektualnej, pisarz i tłumacz poezji polskiej na język hindi, a także członek Rady Naukowej „Jagiellonian Cultural Studies", został odznaczony Odznaką Honorową „Bene Merito".