Nowa publikacja pod redakcją dr hab. Roberta Kłosowicza, prof. UJ

19.01.2014
Publikacja ta pod względem metodologicznym pozwala spojrzeć na państwa dysfunkcyjne w miarę całościowo i analitycznie, uświadamiając nie tylko złożoność tego zjawiska, ale i trudności w jego opisie, analizie oraz teoretycznym wyjaśnieniu.

Nowa publikacja pod redakcją prof. dr. hab. Andrzeja Zięby

19.01.2014
"Monografia Konstytucjonalizm w państwach anglo­saskich" pod redakcją prof. Andrzeja Zięby stanowi rezultat ogólnokrajowej konferencji naukowej, zorganizowanej przez Katedrę Konstytucjonalizmu i Ustrojów Państwowych UJ, która odbyła się na Uniwersytecie Jagiellońskim w dniach 24-25 maja 2012 roku.

Wydanie specjalne "Polityki" poświęcone USA z artykułami pracowników IAiSP

19.01.2014
Ukazało się wydanie specjalne tygodnika POLITYKA Pomocnik historyczny „Stany Zjednoczone Ameryki. Jak rodziła się potęga". Autorami szeregu artykułów zamieszczonych w tym wydaniu są pracownicy Instytutu Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ

Politeja - publikacje punktowane