Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

O projekcie tzw. ustawy antyterrorystycznej – dr hab. Aleksander Głogowski dla portalu Biznes Alert

25 kwietnia 2016 r. na stronach prowadzonego przez Instytut Jagielloński portalu Biznes Alert ukazała się analiza dr. hab. Aleksandra Głogowskiego pt. "Projekt ustawy antyterrorystycznej jest zbyt umiarkowany".

Dr hab. Aleksander Głogowski – adiunkt w Katedrze Strategii Stosunków Międzynarodowych Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ.

Specjalizuje się w stosunkach międzynarodowych w Azji Południowej, polityce zagranicznej i wewnętrznej Pakistanu, badaniach nad terroryzmem i radykalizmem islamskim oraz historii Policji Państwowej II RP.

Autor m.in. Pakistan-Afganistan. Trudne sąsiedztwo (Kraków 2006), Pakistan. Historia i współczesność (Kraków 2011), Af-Pak. Znaczenie pogranicza afgańsko-pakistańskiego dla bezpieczeństwa regionalnego w latach 1947-2011 (Kraków 2012), Policja Państwowa i inne instytucje bezpieczeństwa na Wileńszczyźnie w latach 1918-1939 (Kraków 2015).

Wyróżniony m.in. przez JM Rektora UJ nagrodami za wybitne osiągnięcia naukowe (czterokrotnie) oraz Medalem za Zasługi dla Warszawskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r.

Zobacz też:

Data opublikowania: 29.04.2016
Osoba publikująca: Tomasz Pugacewicz