Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Po co premier Theresa May rozpisała przedterminowe wybory i dlaczego poniosła w nich porażkę? - dr Marcin Galent dla Radia Kraków (16 czerwca 2017)

16 czerwca 2017 r. dr Marcin Galent był gościem Radia Kraków. Tematem rozmowy była sytuacja polityczna i społeczna w Wielkiej Brytanii po wyborach i przed rozpoczęciem negocjacji warunków Brexitu.

Audycja do odsłuchania na:

http://www.radiokrakow.pl/audycje/polityka-dla-doroslych-44396/po-co-premier-theresa-may-rozpisala-przedterminowe-wybory-i-dlaczego-poniosla-w-nich-porazke/

Dr Marcin Galent - Doktor nauk humanistycznych w zakresie socjologii, adiunkt w Instytucie Europeistyki UJ. Kształcił się i prowadził badania m.in. w Uniwersytecie Cambridge, UK, Uniwersytecie Leuven, Belgia, Uniwersytecie Osaka, Japonia, London School of Economics and Political Science, UK, Uniwersytecie Oxford, UK. Koordynował międzynarodowy program magisterski Erasmus Mundus Programme of Excellence MA in Euroculture w Uniwersytecie Jagiellońskim. Główne zainteresowania badawcze to: migracje, obywatelstwo i wielokulturowość w Europie, społeczeństwo brytyjskie oraz teorie nacjonalizmu.

Data opublikowania: 25.06.2017
Osoba publikująca: Patrycja Niedźwiedzka