Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

W mediach

Dlaczego Columbus Day to nadal trudny temat dla Ameryki? - dr hab. Radosław Rybkowski dla radia TOK FM

14.10.2016
12 października 2016 r. dr hab. Radosław Rybkowski w rozmowie z radiem Tok FM wyjaśnia, dlaczego Dzień Kolumba wywołuje dzisiaj tyle kontrowersji.

Uczymy rozumieć świat: Azymut Kraków – zapraszamy na powtórkową emisję programu w TVP 3 Kraków

13.10.2016
Dnia 14 października, o godz. 21.00, w TVP 3 Kraków planowana jest powtórkowa emisja programu pt. "Azymut Kraków" z cyklu "Uczymy rozumieć świat". Głównym adresatem programu jest młodzież z Ukrainy.

O debacie Clinton-Trump - dr hab. Paweł Laidler, prof. UJ dla RMF FM

10.10.2016
10 października 2016 r. dr hab. Paweł Laidler, prof. UJ rozmawiał z Pawłem Pawłowskim z radia RMF FM na temat kolejnej debaty Clinton - Trump. Dr hab. Paweł Laidler, prof. UJ – Doktor habilitowany z zakresu nauk humanistycznych w dyscyplinie nauki o polityce w Katedrze Amerykanistyki Instytutu Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ. Od października 2016 r. pełni funkcję Prodziekana ds. dydaktycznych Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych.

Trump z coraz większymi szansami na zwycięstwo? - dr hab. Paweł Laidler, prof. UJ w rozmowie z Jakubem Janiszewskim z radia TOK FM

08.10.2016
30 września 2016 r. dr hab. Paweł Laidler, prof. UJ rozmawiał z Jakubem Janiszewskim z radia TOK FM na temat szans Donalda Trumpa na zwycięstwo w obecnej kampanii wyborczej w USA. Dr hab. Paweł Laidler, prof. UJ – Doktor habilitowany z zakresu nauk humanistycznych w dyscyplinie nauki o polityce w Katedrze Amerykanistyki Instytutu Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ.

O amerykańskiej kampanii wyborczej – dr Patrick Vaughan, prof. UJ dla portalu Onet.pl

29.09.2016
28 września 2016 r. dr Patrick Vaughan, prof. UJ udzielił wywiadu Kamilowi Tureckiemu z portalu Onet.pl na temat obecnej kampanii wyborczej w USA. Dr Patrick Vaughan, prof. UJ – profesor nadzwyczajny w Katedrze Amerykanistyki Instytutu Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ. Przyjechał do Polski w 2000 r. jako stypendysta Programu Fulbrighta