Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Międzynarodowa konferencja „Kryzys współczesnego systemu bezpieczeństwa: w poszukiwaniu nowego porządku międzynarodowego” we Lwowie

W dniach 4-5 kwietnia br. we Lwowie odbyła się międzynarodowa konferencja „Kryzys współczesnego systemu bezpieczeństwa: w poszukiwaniu nowego porządku międzynarodowego". Konferencja została zorganizowana na Wydziale Studiów Międzynarodowych Państwowego Uniwersytetu im. Iwana Franki, w ramach konsorcjum z Polskim Towarzystwem Studiów Międzynarodowych, Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie, Państwową Wyższą Szkołą Wschodnioeuropejską w Przemyślu oraz Centrum Bezpieczeństwa Międzynarodowego i Partnerstwa we Lwowie.

W trakcie obrad poruszano najważniejsze aspekty związane z transformacją współczesnych uwarunkowań bezpieczeństwa międzynarodowego, w ujęciu regionalnym i globalnym. W prezentowanych referatach uczestnicy omawiali również problematykę sytuacji geopolitycznej w poszczególnych regionach świata, jak również nowych rodzajów zagrożeń dla bezpieczeństwa międzynarodowego, a także działań społeczności międzynarodowej skierowanych na ich zwalczanie. 

W konferencji udział wzięło ponad 70 naukowców, reprezentujących najważniejsze polskie i ukraińskie ośrodki akademickie. Ze strony Uniwersytetu Jagiellońskiego koordynatorem projektu był Zakład Bezpieczeństwa Narodowego Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych.

Zobacz galerię zdjęć