Wideo i fotoreportaże

Podpisanie Memory of Understanding z Busan University of Foreign Studies

05.06.2017
W czwartek, 1 czerwca 2017 roku, Pełnomocnik JMR UJ ds. Internacjonalizacji oraz Prorektor Busan University of Foreign Studies ds. Międzynarodowych podpisali Memorandum of Understanding pomiędzy obiema uczelniami. Nie jest to pierwszy przejaw współpracy UJ i koreańskiej uczelni, która jednak w ostatnich miesiącach nabrała szczególnego tempa.

Podpisanie w Seulu Memorandum of Understanding między Uniwersytetem Jagiellońskim a Korea University w Seulu

01.06.2017
W dniu 31 maja 2017 roku, w Seulu, Pełnomocnik JMR UJ ds. Internacjonalizacji prof. dr hab. Adam W. Jelonek oraz Prorektor Korea University ds. Międzynarodowych prof. Sunhyuk Kim, podpisali Memorandum of Understanding. W uroczystości podpisania umowy ze strony UJ uczestniczyli także Pełnomocnik JMR ds. Ogólnych Collegium Medicum prof. dr hab. med. Piotr Richter oraz wicedyrektor IBiDW ds. ogólnych i kierownik Zakładu Korei, dr hab. Rena-ta Czekalska.

Nowe kierunki polityki zagranicznej USA po wyborach z 2016 r. – relacja z wykładu prof. Petera J. Katzensteina

30.05.2017
23 maja 2017 r. w Auli Collegium Novum miał miejsce wykład prof. Petera J. Katzensteina z, należącego do prestiżowej Ligii Bluszczowej, Cornell University. Tematem wystąpienia były nowe kierunki polityki zagranicznej USA po wyborach z 2016 r.

Ogólnopolski konkurs - Wielokulturowe Dziedzictwo Mojego Regionu - zakończony

30.05.2017
19 maja 2017 r. został zakończony ogólnopolski konkurs Wielokulturowe Dziedzictwo Mojego Regionu organizowany przez Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ. Komisja z uwagą wysłuchała referatów zaproszonych uczniów oraz sprawdziła ich znajomość podstawowych terminów dotyczących wielokulturowości.

EXIT ROOM AFRYKA

28.05.2017
Mimo, iż aura za oknem niesprzyjająca, biomet zdecydowanie niekorzystny i póki co rokowania na upał nie są obiecujące, to 24 maja w jednym z budynków Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ulicy Wenecja 2, zrobiło się bardzo ciepło. Jak to możliwe?