REKTOR UNIWERSYTETU JAGIELLOŃSKIEGO ogłasza konkurs o STYPENDIA NAUKOWE Z FUNDUSZU IM. FLORENTYNY KOGUTOWSKIEJ na rok akademicki 2010/2011

REKTOR UNIWERSYTETU JAGIELLOŃSKIEGO

ogłasza konkurs o

STYPENDIA NAUKOWE Z FUNDUSZU IM. FLORENTYNY KOGUTOWSKIEJ

na rok akademicki 2010/2011

Stypendia przeznaczone są dla wyróżniających się osiągnięciami w pracy naukowej doktorantów II, III lub IV roku studiów na UJ, którzy część badań związanych z przygotowaniem rozprawy doktorskiej zamierzają przeprowadzić za granicą*.

Komplet dokumentów kandydata aplikującego o stypendium z FFK powinien zawierać:

• podanie do Rektora UJ z uzasadnieniem
  • formularz zgłoszeniowy (http://www.uj.edu.pl/web/oip/wlasne-fundusze-stypendialne)
  • opinię promotora
  • życiorys uwzględniający dotychczasowy dorobek naukowy
  • spis do 15 najważniejszych publikacji (w czterech kategoriach: 1. publikacje w czasopismach recenzowanych, 2. doniesienia konferencyjne, 3. książki, 4. inne publikacje naukowe)
  • kserokopie pierwszych stron wymienionych publikacji
  • projekt badawczy przewidujący przeprowadzenie badań za granicą (1 znormalizowana strona)
  • potwierdzenie zaproszenia z placówki zagranicznej, w której doktorant zamierza prowadzić badania.

Stypendia przyznawane są na okres 1¬–3 miesięcy.  Dokumenty należy złożyć w Ośrodku Informacji i Promocji UJ, ul. Piłsudskiego 8/1, 31-109 Kraków,  z adnotacją: „Fundusz im. Florentyny Kogutowskiej”, w nieprzekraczalnym terminie do 15 września 2010 roku.

Więcej informacji: tel. 430-10-12, e-mail: fundusze.stypendialne@uj.edu.pl

*W wyjątkowych przypadkach o stypendium mogą ubiegać się doktoranci będący na I roku, posiadający znaczny dorobek naukowy. Stypendium może być przyznane jednorazowo. O stypendium nie mogą ubiegać się doktoranci przebywający na urlopie dziekańskim.