styczeń 2023

20230120

Call for papers - Międzynarodowa Konferencja: New Horizons of the Mediterranean Space. Transforming Borders in a Post-Territorial World.

Data: 20.01.2023
Miejsce: Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ ul. Władysława Reymonta 4,30-059 Kraków
Organizator: Zakład Polityki i Kultury Krajów Śródziemnomorskich UJ
Kontakt: Małgorzata Fijał, malgorzata.fijal@doctoral.uj.edu.pl
Witryna internetowa wydarzenia: 20230120

Zakład Polityki i Kultury Krajów Śródziemnomorskich UJ (Instytut Studiów Europejskich UJ) we współpracy z Università degli Studi di Padova, Universidad de Sevilla oraz Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej serdecznie zaprasza na międzynarodową konferencję naukową pt. New Horizons of the Mediterranean Space. Transforming Borders in a Post-Territorial World.

• Data konferencji: 20 stycznia 2023 r.
  • Na zgłoszenia czekamy do dnia 20 grudnia 2022 r.

Język konferencji: polski, angielski

Format: sesja hybrydowa

Opłata konferencyjna: 100 euro

Głównym celem konferencji jest debata badaczy i próba znalezienia odpowiedzi na pytanie: dlaczego musimy konstruować symboliczne i materialne granice w coraz bardziej postterytorialnym świecie?

Konturem debaty będzie kwestia konstruowania granic kulturowych i cywilizacyjnych w przestrzeni śródziemnomorskiej; relacja „my” i „oni” w epoce neoapokaliptycznej oraz zagadnienia na temat tego kto, jak i dlaczego konstruuje symboliczne i materialne granice przestrzeni śródziemnomorskiej w czasach neoapokaliptycznych?

Zgłoszenia w j. polskim lub angielskim prosimy wysyłać za pośrednictwem formularza

lub na adres e-mail sekretarza konferencji: malgorzata.fijal@doctoral.uj.edu.pl.

Szczegóły wydarzenia dostępne są na stronie internetowej projektu

Plakat wydarzenia (po angielsku)
Plakat ze szczegółami organizacyjnymi wydarzenia na niebiesko białym tle