Pracownik naukowy Wydziału otrzymał nagrodę Prezesa Rady Ministrów RP

Z radością informujemy, że dr hab. Krzysztof Szczerski, pracownik naukowy naszego Wydział otrzymał w bieżącym roku nagrodę Prezesa Rady Ministrów RP za nowatorską rozprawę habilitacyjną pt. „Dynamika systemu europejskiego".

Dr hab. Krzysztof Szczerski – adiunkt w Katedrze Współczesnych Systemów Politycznych Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ oraz wicedyrektor INPiSM UJ. W 2001 r. w Uniwersytecie Jagiellońskim obronił rozprawę doktorską pt. „Komitet Regionów Unii Europejskiej. Władze lokalne i regionalne w systemie politycznym Unii Europejskiej". W roku akademickim 2003/2004 otrzymał nagrodę „Pro Arte Docendi", przyznawaną za wysoką jakość pracy dydaktycznej.

Gościnny wykładowca: Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera, Wyższej Szkoły Filozoficzno-Pedagogicznej „Ignatianum" w Krakowie oraz Krajowej Szkoły Administracji Publicznej. Przewodniczący Katedry Polityki Europejskiej Klubu Jagiellońskiego oraz stały ekspert Instytutu Kościuszki w Krakowie.

W 2007 r. pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych RP, zaś w latach 2007-2008 był podsekretarzem stanu w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej. W latach 2009-2010 powołany przez Prezesa Rady Ministrów na członka Rady Służby Cywilnej. W 2009 r. powołany przez Prezydenta RP w skład Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa. W latach 2010-2011 doradca Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim. W wyborach parlamentarnych w 2011 r. uzyskał mandat poselski. Autor następujących monografii: Integracja europejska (2003), Wybór Europy (2003), Porządki biurokratyczne (2004), Public administration in a multi-level governance model. Challenges for an enlarged European Union – Poland's case (2005), Dynamika systemu europejskiego (2008).
Data opublikowania: 03.11.2011
Osoba publikująca: Tomasz Pugacewicz