Spotkania branżowe w Katedrze Bliskiego i Dalekiego W schodu

25.03.2010 - 30.03.2010

Najbliższe spotkania branżowe w Katedrze Bliskiego i Dalekiego W schodu:

25.03.2010, godz. 14.00, ul. Gronostajowa 3, sala 0.49
gen. dyw. Włodzimierz Ptasiński – Dowódca Wojsk Specjalnych.

Od 15 sierpnia 2007 roku Dowódcą Wojsk Specjalnych jest gen. dyw. Włodzimierz Potasiński . Generał Potasiński urodził się 31 lipca 1956 roku w Czeladzi. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych (1980) i Akademii Sztabu Generalnego WP (1988). Ukończył również: kurs oficerów operacyjno – sztabowych i kurs dowodzenia i kierowania NATO w Szkole NATO w Oberammergau oraz kurs zarządzania zasobami obrony w Podyplomowej Szkole Marynarki Wojennej w Monterey. Zawodową służbę wojskową rozpoczął w 1980 roku na stanowisku dowódcy plutonu w 6 batalionie powietrzno – desantowym. Po ukończeniu Akademii Sztabu Generalnego WP zajmował kolejno stanowiska służbowe w strukturach: 16 batalionu powietrzno – desantowego, Dowództwie 3 Brygady Zmechanizowanej, Dowództwie Wojsk Lądowych, 2 Brygadzie Zmechanizowanej, 25 Brygadzie Kawalerii Powietrznej oraz 2 Korpusie Zmechanizowanym.

W latach 1993 – 1994 pełnił służbę na stanowisku zastępcy dowódcy, a następnie dowódcy Polskiego Kontyngentu Wojskowego Sił Pokojowych ONZ w Syrii. W roku 2004 dowodził brygadą w składzie Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Składzie Międzynarodowych Sił Stabilizacyjnych w Republice Iraku, a na przełomie 2005 i 2006 roku pełnił służbę na stanowisku zastępcy dowódcy tegoż kontyngentu.

29.03.2010, godz. 16.00, ul. Gronostajowa 3
Urszula Świerczyńska  - pracownik humanitarny zagranicznych misji pomocy humanitarnej i rozwojowej.

W latach 2006-2009 manager operacyjny interwencji kryzysowych w ramach Światowego Programu Żywnościowego ONZ w Sudanie, odpowiedzialna za pomoc uchodźcom i wewnętrznie wysiedlonym dotkniętym skutkami konfliktów zbrojnych. Współzałożycielka i współpracowniczka Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej. Absolwentka Katedry Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i stażystka Biura ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej ONZ w Nowym Jorku.

30.03.2010, godz. 16.00, ul. Gronostajowa 3
Bogusław Sonik - Poseł Parlamentu Europejskiego

zasiada w dwóch komisjach: Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności oraz Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych. Jest jednym z najaktywniejszych polskich europarlamentarzystów.