Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

"Uwarunkowania i perspektywy polityki integracji europejskiej Republiki Mołdawia" – nowa publikacja pod red. dr. Piotra Bajora

Uprzejmie informujemy, że na rynku wydawniczym dostępna jest nowa publikacja w języku rosyjskim zatytułowana "Uwarunkowania i perspektywy polityki integracji europejskiej Republiki Mołdawia" (Детерминанты и перспективы политики европейской интеграции Республики Молдова).

Książka wydana została pod redakcją pracownika Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ dr. Piotra Bajora i jest wynikiem projektu badawczego "Geopolityczne dylematy. Polska i Niemcy, a procesy i wyzwania europeizacji w Europie Wschodniej i Kaukazie" koordynowanego przez wchodzący w skład Wydziału Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych.

Projekt był wykonywany w latach 2014-2016 i jego realizacja była możliwa dzięki grantom uzyskanym ze Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, Fundacji Boscha oraz dofinansowaniu Fundacji "Bratniak".

Książka dostępna jest bezpłatnie w wersji elektronicznej.

Informacje bibliograficzne 

Redaktor: Piotr Bajor

Tytuł publikacji

  • w oryginalnym wydaniu: Детерминанты и перспективы политики европейской интеграции Республики Молдова, под научной редакцией Пиотра Байора

  • w języku polskim: Uwarunkowania polityki integracji europejskiej Mołdawii
     
  • w języku angielskim: Determinants of European Integration of Republica Moldova

Nazwa wydawnictwa: Księgarnia Akademicka

Miejsce i data wydania: Kraków, 2015

Ilość stron: 199

Ilość arkuszy wydawniczych: 9

Numer ISBN/ISSN: 978-83-76-38-646-1

Seria: Societas

Ilość punktów: 4

Inne: otwarty dostęp

Słowa kluczowe:

  • w języku polskim: Mołdawia, integracja europejska, polityka zagraniczna Mołdawii
     
  • w języku angielskim: Moldova, European integration, Foreign Policy of Moldova

Z recenzji dr. hab. Marka Czajkowskiego:

Książka niniejsza dotyczy niezwykle istotnego, a słabo rozpoznanego w literaturze przedmiotu, jakim jest ewolucja polityki Mołdowy w odniesieniu do integracji europejskiej. Kraj ten najczęściej pojawia się w kontekście stosunków z Rosją i to oczywiście bardzo mocno go określa, ale drugim głównym czynnikiem determinującym jego dzień dzisiejszy i przyszłość jest sukcesywne, choć nie bez oporów, zbliżanie się do Unii Europejskiej. Publikacja ta jest bardzo interesująca między innymi dlatego, że poddaje analizie bardzo wiele różnorodnych płaszczyzn i konkretnych kwestii dotyczących tytułowej tematyki. Są to zarówno sprawy związane z licznymi uwarunkowaniami tego procesu, jak też i jego przebiegiem.