"Jak negocjować w Brukseli? Proces podejmowania decyzji w Unii Europejskiej" – nowa publikacja dr. Adama Kirpszy

Uprzejmie informujemy, że ukazała się nowa publikacja pracownika naszego Wydziału:

Autor: Adam Kirpsza

Tytuł publikacji

Nazwa wydawnictwa: Wydawnictwo Naukowe Scholar

Miejsce i data wydania: Warszawa 2016 r.

Ilość stron: 454

Ilość arkuszy wydawniczych: 30

Numer ISBN: 978-83-7383-838-3

Słowa kluczowe

• w języku polskim: Unia Europejska, negocjacje legislacyjne w UE, konstruktywizm społeczny, proces podejmowania decyzji w UE, metody ilościowe, Parlament Europejski, instytucje UE,

• w języku angielskim: European Union, legislative negotiations in the EU, social constructivism, EU decision-making, quantitative methods, European Parliament, EU institutions.

Z recenzji prof. dr. hab. Józefa Fiszera:

Mamy do czynienia z wartościową, twórczą rozprawą naukową, która wypełnia lukę w literaturze przedmiotu i poważnie wzbogaca dorobek polskich nauk społecznych, zwłaszcza nauk o polityce, prawa i nauki o stosunkach międzynarodowych. Praca ta, oprócz walorów naukowo-poznawczych, ma także duże znaczenie praktyczne. Z jej ustaleń naukowych i rekomendacji powinni szeroko korzystać nie tylko badacze, ale również eurodeputowani, unijni urzędnicy, eksperci i w ogóle politycy.

Data opublikowania: 04.08.2016
Osoba publikująca: Tomasz Pugacewicz