Kraj Srebrnej Rzeki. Argentyna od spotkania światów do czasów współczesnych - nowa publikacja pracowniczki naszego Wydziału

Z przyjemnością informujemy, że nakładem Wydawnictwa Universitas ukazała się publikacja pt.: „Kraj Srebrnej Rzeki. Argentyna od spotkania światów do czasów współczesnych” autorstwa Magdaleny Lisińskiej. Książka wydana została w serii „Studia Latynoamerykańskie Uniwersytetu Jagiellońskiego”.

Autor: Magdalena Lisińska

Tytuł publikacji

• w języku polskim: Kraj Srebrnej Rzeki. Argentyna od spotkania światów do czasów współczesnych
  • w języku angielskim: The Country of the Silver River. Argentina from the Meeting of Two Worlds to the Present Day

Nazwa wydawnictwa: Universitas

Miejsce i data wydania: Kraków 2022

Ilość stron: 256

Ilość arkuszy wydawniczych: 22

Numer ISBN/ISSN: 978-83-242-3807-1, ISBN e-book: 978-83-242-6631-9

Seria: Studia Latynoamerykańskie Uniwersytetu Jagiellońskiego

Ilość punktów: 100

• w języku polskim: Argentyna, Ameryka Łacińska, historia
  • w języku angielskim: Argentina, Latin America, history

Opis publikacji:

Argentyna – ojczyzna tanga, piłki nożnej i yerba mate, to drugie co do wielkości państwo Ameryki Łacińskiej, zachwycające różnorodnością przyrody i otwartością mieszkańców. To również kraj dziejowo doświadczony, którego historia pełna jest spektakularnych sukcesów, ale i bolesnych upadków. Argentyńczycy często odwołują się do przeszłości, a rozpoczęte dekady temu procesy społeczne, polityczne i kulturowe bardzo mocno wpływają na kształt współczesnego państwa, determinując jego wyjątkowy na tle regionu charakter. Niniejsza książka jest pierwszą polskojęzyczną pracą poświęconą historii Argentyny, od momentu przybycia na jej tereny Europejczyków do czasów współczesnych. Stanowi atrakcyjną lekturę dla wszystkich zainteresowanych Ameryką Łacińską, zarówno planujących nabyć podstawową wiedzę, jak i pragnących lepiej zrozumieć „Kraj Srebrnej Rzeki” i jego mieszkańców.

Okładka książki pod tytułem kraj srebrnej rzeki. Na białym tle złoty symbol słońca, pod spodem nan niebieskim tle tytuł i wydawnictwo