Wykład Carmen Brandt z Martin Luther University Halle-Wittenberg oraz Nasimula Ahsana, głównego rzecznika INCIDIN, bagladeskiej organizacji badawczo-pomocowej

Termin: 29.03.2012
Miejsce: III Kampus UJ, Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu; sala 025, ul. Gronostajowa 3
Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ
oraz Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ
serdecznie zapraszają na wykłady pt.

Spirituality, Atrocities and IT:
German Images of India

Between Necessity and Negligence:
The State of Peasants in Present-day Bangladesh

Wykład pod tytułem Spirituality, Atrocities and IT: German Images of India wygłosi Carmen Brandt (Wykładowca w Institute for Oriental Studies, Martin Luther University Halle-Wittenberg, Niemcy. Prowadzi badania dotyczące Bengalu, sytuacji mediów w Azji Południowej, a także kontaktów międzykulturowych pomiędzy Niemcami a Indiami oraz wzajemnego postrzegania się obu krajów.)

Wykład odbędzie się w czwartek, 29 marca 2012 r., o godz. 15.00, w sali 025, ul. Gronostajowa 3 (III Kampus UJ, Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu)
Wykład Carmen Brandt zostanie wygłoszony w języku angielskim i będzie piątym spotkaniem z organizowanego przez Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych cyklu pod tytułem: AZJA POŁUDNIOWA: WYZWANIA I PERSPEKTYWY (SOUTH ASIA – CHALLENGES & PERSPECTIVES), realizowanego na WSMiP w ramach projektu „Jagiellońskie Studia Kulturowe".

Wykład pod tytułem Between Necessity and Negligence: The State of Peasants in Present-day Bangladesh wygłosi Nasimul Ahsan (Główny rzecznik INCIDIN, bagladeskiej organizacji badawczo-pomocowej. Przez ponad dziesięć lat pracował na rzecz praw pracowniczych oraz narodowych i międzynarodowych związków zawodowych w przemyśle tekstylnym. Później zajął się działalnością pomocową dla małych gospodarstw rolnych oraz rolników nieposiadających ziemi.)

Wykład odbędzie się w czwartek, 29 marca 2012 r., o godz. 16.45
w sali 025, ul. Gronostajowa 3 (III Kampus UJ, Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu)
Wykład Nasimula Ahsana zostanie wygłoszony w języku angielskim i będzie szóstym spotkaniem z organizowanego przez Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych cyklu pod tytułem: AZJA POŁUDNIOWA: WYZWANIA I PERSPEKTYWY (SOUTH ASIA – CHALLENGES & PERSPECTIVES), realizowanego na WSMiP w ramach projektu „Jagiellońskie Studia Kulturowe".

Cykl wykładów: „Azja Południowa: Wyzwania i Perspektywy" objął honorowym patronatem prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Data opublikowania: 18.03.2012
Osoba publikująca: Michał Olaś