Dni kultury tureckiej

Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ serdecznie zaprasza na DNI KULTURY TURECKIEJ, które będą miały miejsce w dniach 20 i 21 marca 2012r.
wykład

Wykład dyr. Instytutu Teorii Politycznej na American University w Waszyngtonie, prof. Alana Levine'a

Instytut Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ ma zaszczyt zaprosić na wykład prof. Alana Levine'a, dyrektora Instytutu Teorii Politycznej na American University w Waszyngtonie pod tytułem: The Idea of America in European political thought: 1492 - 9/11

Zaproszenie do udziału w Fellowships at Auschwitz for the Study of Professional Ethics

FASPE jest innowacyjnym programem edukacyjnym adresowanym do studentów określonych kierunków, mającym na celu podjęcie kwestii współczesnych problemów etycznych w oparciu o szczególny kontekst historyczny.

VII Międzynarodowa Szkoła Letnia - Nauczanie o Holokauście

W dniach 2 - 8 lipca br. na Uniwersytecie Jagiellońskim odbędzie się siódma edycja Międzynarodowej Szkoły Letniej - Nauczanie o Holokauście.

Doktorantka IE UJ Maja Brand nie żyje. Zginęła w katastrofie pod Szczekocinami

W katastrofie kolejowej pod Szczekocinami k. Zawiercia zginęła należąca do zespołu Centrum Badań Holokaustu UJ doktorantka IE UJ Maja Brand.