Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

 

 

 

Web Content Display Web Content Display

Konkurs „Granty dla przyszłości” dla studenckich kół naukowych

Konkurs Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ (WSMiP UJ) „Granty dla przyszłości”, realizowany jest poprzez Działanie nr 14 (Zarządzanie talentami) w ramach programu strategicznego Inicjatywa Doskonałości w Uniwersytecie Jagiellońskim. Celem realizowanego w ramach działania nr 14 Konkursu jest prowadzenie badań naukowych w ramach studenckich kół naukowych, rozwój kompetencji naukowych i realne włączenie studentów w realizowane w ramach WSMiP prace badawcze, rozwój kompetencji miękkich, związanych z prowadzeniem badań naukowych i realizacją projektów, organizacja konferencji, seminariów, warsztatów i szkoleń, związanych z realizacją projektu konkursowego oraz wydawanie publikacji naukowych i popularnonaukowych. 

Kontakt:

Dr Elżbieta Binczycka-Gacek
tel. 12 663 25 66, pokój nr 235,
e-mail: wsmip.iduj@uj.edu.pl

Harmonogram konkursu:

  • nabór wniosków: 28 marca – 30 kwietnia 2022, 
  • termin rozstrzygnięcia: do 20 maja 2022, 
  • początek realizacji projektów: 1-30 czerwca 2022.
Download files
pdf
Wyniki konkursu
pdf
Zasady konkursu
pdf
Regulations of the Competition
docx
Upoważnienie przewodniczącego Koła
docx
Authorisation from president of students associations
docx
Wzór informacji o dorobku członków zespołu
docx
The achievements of a team member
docx
Wzór opinii opiekuna naukowego koła
docx
The opinion of an academic supervisor
pdf
Informacja o ochronie danych osobowych
pdf
Klauzula informacyjna
pdf
Information clause

Web Content Display Web Content Display

Kto może być wnioskodawcą i członkiem zespołów projektowych?

Wnioskodawcą może być przewodniczący lub członek koła działającego na WSMiP, upoważniony przez przewodniczącego do złożenia wniosku (wg załączonego wzoru), będący studentem poszczególnych jednostek WSMiP UJ, w planowanym okresie realizacji projektu.

Jaki jest minimalny skład zespołu projektowego?

Warunkiem formalnym złożenia wniosku jest udział w zespole, co najmniej trojga członków danego koła studenckiego, będącymi studentami poszczególnych jednostek WSMiP UJ, 
w planowanym okresie realizacji projektu.

Czy w skład zespołu mogą wchodzić dodatkowi studenci?

Tak, dodatkowo w skład zespołu mogą wchodzić studenci, w tym innych kół naukowych, działających na WSMiP oraz pozostałych wydziałów i jednostek organizacyjnych Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku konkursowego?

D wniosku konkursowego, należy dołączyć opinię opiekuna naukowego danego koła naukowego oraz informacje na temat dotychczasowych osiągnięć członków zespołu 
w działalności naukowej, organizacyjnej oraz społecznej. W przypadku składania wniosku przez członka koła, należy dołączyć upoważnienie przewodniczącego do złożenia wniosku w konkursie.

Jakie tematy badawcze mogą zostać objęte finansowaniem w ramach Konkursu?

W ramach konkursu finansowaniem mogą zostać objęte wnioski konkursowe, wpisujące się tematycznie w problematykę badawczą Priorytetowych Obszarów Badawczych Anthropocene, DigiWorld, FutureSoc oraz Heritage.

Jakie koszty można finansować w ramach Konkursu?

W ramach Konkursu kosztami kwalifikowanymi są wydatki związane z prowadzonymi badaniami, jak również związanymi z nimi działaniami merytorycznymi i organizacyjnymi:

  • koszty badań, niezbędnych do realizacji projektu i uzasadnione we wniosku konkursowym;
  • szkolenia – podnoszenie kwalifikacji; 
  • usługi wewnętrzne lub zewnętrzne (np. wynajem sal, usługi tłumaczeniowe);
  • delegacje krajowe lub zagraniczne; 
  • zakup środków trwałych (np. książki, sprzęt niezbędny do realizacji projektu);
  • inne koszty, niezbędne do realizacji projektu i uzasadnione we wniosku konkursowym.

W jaki sposób należy przygotować i złożyć wniosek projektowy?

Wnioski w konkursie składane są w systemie teleinformatycznym przeznaczonym do obsługi projektów w ramach Inicjatywy Doskonałości Uczelnia Badawcza (https://strefaid.uj.edu.pl/). W miejscu „Szczegółowy opis projektu” należy opisać cele i znaczenie naukowe projektu oraz jego nowatorski charakter.

Jaki jest budżet konkursu i maksymalna kwota projektu?

Wysokość środków finansowych przeznaczonych na realizację działania w pierwszej edycji Konkursu wynosi 50 000 zł. Maksymalna kwota wnioskowanego projektu wynosi 5 000 zł.

W jaki sposób rozstrzygany jest konkurs?

Konkurs jest rozstrzygany na podstawie decyzji Komisji Konkursowej, złożonej z władz dziekańskich WSMiP oraz członków Zespołu Wydziałowego ds. realizacji Programu Inicjatywa Doskonałości Uczelnia Badawcza. Maksymalna punktacja wynosi 100 punktów. Lista rankingowa tworzona jest na podstawie przyznanej liczby punktów. Finansowaniem zostają objęte najwyżej ocenione projekty mieszczące się w puli finansowej danej edycji, które uzyskały co najmniej 60 punktów.

Czy w pracach Komisji bierze udział przedstawiciel studentów?

Tak, w pracach Komisji w charakterze obserwatora bierze udział przedstawiciel Samorządu Studentów WSMiP.

Czy obowiązuje limit składania wniosków na jedno koło naukowe?

W ramach konkursu nie obowiązuje limit wniosków składanych przez koło naukowe, natomiast bezpośrednie finansowanie otrzymuje projekt danego koła, który otrzymał najwyższą liczbę punktów w ocenie Komisji Konkursowej. W przypadku dostępności środków budżetowych, finansowaniem mogą zostać objęte kolejne wnioski złożone przez dane koło.

Ile wynosi okres realizacji projektu?

Maksymalny czas realizacji projektu wynosi 6 miesięcy. W uzasadnionych przypadkach istnieje możliwość jednokrotnego przedłużenia realizacji projektu o maksymalnie 1 miesiąc. Wniosek w tej sprawie, na co najmniej 14 dni przed końcem pierwotnego terminu zakończenia projektu, składany jest do Koordynatora Konkursu.

Kiedy należy rozpocząć realizację projektu w pierwszej edycji Konkursu?

Realizacja projektu rozpoczyna się zgodnie z harmonogramem przedstawionym we wniosku konkursowym. Termin rozpoczęcia realizacji projektu w pierwszej edycji konkursu obejmuje okres pomiędzy 1-30 czerwca 2022 roku.