मुख्य सामग्री पर जाएँ

नेविगेशन नेविगेशन

वेब कॉंटेंट डिसप्ले वेब कॉंटेंट डिसप्ले

Grant Horizon Europe dla Centrum Studiów Międzynarodowych i Rozwoju

Informujemy, że w ramach współpracy w międzynarodowym konsorcjum, Centrum Studiów Międzynarodowych i Rozwoju otrzymało grant Horizon Europe (HORIZON-WIDERA-2023-ERA-01-06).

Projekt European Hub for Contemporary China (EuroHub4Sino) otrzyma dofinansowanie w wysokości 2 499 687,50 EUR i będzie realizowany przez 8 partnerów z 6 europejskich krajów.

Założeniem projektu jest przekonanie, że Unia Europejska powinna poznać i zrozumieć Chiny nie przez pryzmat innych zewnętrznych źródeł, ale z własnej, europejskiej perspektywy. EuroHub4Sino ma na celu wzmocnienie zdolności UE do lepszego zrozumienia współczesnych Chin poprzez oparcie na czterech połączonych i współzależnych filarach, które przewidują:

• rozwój nowoczesnej platformy cyfrowej, która będzie służyć społeczeństwu jako źródło wiedzy o Chinach.
  • stworzenie integracyjnej i różnorodnej sieci, która w pełni wykorzysta platformę cyfrową do prowadzenia wspólnych działań badawczych i komunikacyjnych,
  • opracowanie innowacyjnego i zrównoważonego modelu biznesowego, którego celem byłoby wsparcie kontynuacji prac po zakończeniu projektu.

Dr hab. Marcin Grabowski (dyrektor Centrum oraz pracownik Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych) poprowadzi zespół Uniwersytetu Jagiellońskiego, w skład którego wchodzą:

• Dr Emilian Kavalski;
  • Dr hab. Łukasz Gacek;
  • Dr hab. Małgorzata Abassy;
  • Dr Wiktoria Wojciechowska;
  • Dr Błażej Sajduk;
  • Dr Sławomir Wyciślak;
  • Dr Dominika Dziwisz;
  • Dr Paolo Pizzolo;
  • Estera Staes;
  • Jakub Stefanowski.

EuroHub4Sino, jako wspólny projekt konsorcjum, będzie koordynowany przez Beyond the Horizon International Strategic Studies Group, niezależny think tank z siedzibą w Belgii. Poza Centrum w skład konsorcjum wchodzą:

• Institute for Security and Development Policy (Sztokholm, Szwecja);
  • Hybrid Core (prywatna firma zajmująca się nowymi technologiami, Belgia);
  • Department of Politics and International Studies (Uniwersytet w Warwick, Wielka Brytania);
  • Royal Institute of International Affairs (Chatham House, Wielka Brytania);
  • Jan Masaryk Centre for International Studies (Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Pradze, Czechy);
  • Institute of Chinese Studies (Uniwersytet w Heidelbergu, Niemcy).

we got it horizon project european hub for  contemporary china granted poster