मुख्य सामग्री पर जाएँ

वेब कॉंटेंट डिसप्ले वेब कॉंटेंट डिसप्ले

नेविगेशन नेविगेशन

वेब कॉंटेंट डिसप्ले वेब कॉंटेंट डिसप्ले

वेब कॉंटेंट डिसप्ले वेब कॉंटेंट डिसप्ले

"Traktat Lizboński. Polityczne aspekty reformy ustrojowej Unii Europejskiej w latach 2007-2015" – publikacja prof. dr. hab. Janusza Józefa Węca

Uprzejmie informujemy, że ukazała się nowa publikacja pracownika naszego Wydziału.

Autor: Janusz Józef Węc

Tytuł publikacji 

  • w języku polskim: Traktat Lizboński. Polityczne aspekty reformy ustrojowej Unii Europejskiej w latach 2007-2015 (spis treści)  
  • w języku angielskim: The Lisbon Treaty. The political aspects of the system reform of the European Union in the years 2007-2015

Nazwa wydawnictwa: Księgarnia Akademicka

Miejsce i data wydania: Kraków, 2016

Ilość stron: 400

Ilość arkuszy wydawniczych: 20

Numer ISBN/ISSN: 9788376386348

Seria: Societas

Słowa kluczowe:

  • w języku polskim: Traktat Lizboński, reforma ustrojowa unii Europejskiej
  • w języku angielskim: The Lisbon Treaty, the system reform of the European Union

Z recenzji Prof. dr. hab. Zbigniewa Czachóra:

„W polskiej literaturze naukowej obejmującej problematykę integracji europejskiej jak dotychczas widoczny był niedosyt specjalistycznych, a co najważniejsze – pogłębionych opracowań naukowych dotyczących problematyki politycznych aspektów reformy ustrojowej Unii Europejskiej w latach 2007-2015, ze szczególnym uwzględnieniem traktatu lizbońskiego.

Truizmem byłoby stwierdzenie, że podjęcie się takiego zadania badawczego wymagało niemałego doświadczenia, erudycji pisarskiej, a także rozległej i uporządkowanej wiedzy. Autor recenzowanej monografii bez wątpienia posiada wszystkie wskazane powyżej zdolności, cechy i warunki. (…)

W recenzowanej pracy mamy do czynienia z interesującym i wyjątkowym w literaturze naukowej przedmiotu połączeniem rekonstrukcji zdarzeń prowadzących do przyjęcia traktatu z analizą jego zawartości. (…) Rozważania badawcze Autora uzasadniają umiejscowienie jego pracy w nurcie badań interparadygmatycznych, łącząc w sobie odwołania do teorii i metodologii, głównie z zakresu politologii i prawa".

पब्लिश्ड डेट: ०४.०३.२०१६
प्रकाशित किया:: Tomasz Pugacewicz