मुख्य सामग्री पर जाएँ

वेब कॉंटेंट डिसप्ले वेब कॉंटेंट डिसप्ले

Dr hab. Artur Gruszczak członkiem Międzynarodowej Rady Doradczej RIEAS

०४.०२.२०१४
Dr hab. Artur Gruszczak, prof. UJ został członkiem Międzynarodowej Rady Doradczej (Board of International Advisors) Research Institute for European and American Studies (RIEAS) z siedzibą w Atenach

Wizyta Dziekana WSMiP na Tajwanie na IV Kongresie Praw Człowieka

२६.०१.२०१४
W dniach 20-24 listopada 2013 r. Dziekan WSMiP prof. dr hab. Bogdan Szlachta uczestniczył w odbywającym się na Tajwanie IV Kongresie Praw Człowieka. W jego trakcie, oprócz wystąpień i udziału sesjach plenarnych i panelach tematycznych prof. Szlachta zaprezentował uczestnikom kongresu książkę Promoting Changes in Times of Transition and Crisis: Reflections on Human Rights Education.

Nowa publikacja pod redakcją dr hab. Roberta Kłosowicza, prof. UJ

१९.०१.२०१४
Publikacja ta pod względem metodologicznym pozwala spojrzeć na państwa dysfunkcyjne w miarę całościowo i analitycznie, uświadamiając nie tylko złożoność tego zjawiska, ale i trudności w jego opisie, analizie oraz teoretycznym wyjaśnieniu.

Nowa publikacja pod redakcją prof. dr. hab. Andrzeja Zięby

१९.०१.२०१४
"Monografia Konstytucjonalizm w państwach anglo­saskich" pod redakcją prof. Andrzeja Zięby stanowi rezultat ogólnokrajowej konferencji naukowej, zorganizowanej przez Katedrę Konstytucjonalizmu i Ustrojów Państwowych UJ, która odbyła się na Uniwersytecie Jagiellońskim w dniach 24-25 maja 2012 roku.

Wydanie specjalne "Polityki" poświęcone USA z artykułami pracowników IAiSP

१९.०१.२०१४
Ukazało się wydanie specjalne tygodnika POLITYKA Pomocnik historyczny „Stany Zjednoczone Ameryki. Jak rodziła się potęga". Autorami szeregu artykułów zamieszczonych w tym wydaniu są pracownicy Instytutu Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ