मुख्य सामग्री पर जाएँ

वेब कॉंटेंट डिसप्ले वेब कॉंटेंट डिसप्ले

Partnership Launch Event / Democracy: Threats and Challenges

Wydarzenie to ma na celu uroczysta inaugurację współpracy między LSE IDEAS i Wydziałem Studiów Międzynarodowych i Politycznych (WSMiP), jak również utworzenie LSE IDEAS CSEEP at the Jagiellonian University. Spotkaniu będzie towarzyszył panel naukowy pt. Democracy: Threats and Challenges, podczas którego wystąpią przedstawiciele LSE IDEAS i WSMiP, dyskutując na temat problemów współczesnej demokracji liberalnej.

Współpraca badawcza obydwu jednostek skupia się na wspólnych polach analizy takich jak przyszłość demokracji w Europie środkowej i południowo-wschodniej i w ramach Unii Europejskiej, populizm, migracje, bezpieczeństwo międzynarodowe i regionalne czy polityka energetyczna.

Prosimy o rejestrację uczestnictwa na wydarzenie poprzez link.

Oficjalne wydarzenie na Facebooku.

Zachęcamy również do śledzenia nas na Facebooku oraz Twitterze.

W oficjalnej inauguracji współpracy LSE IDEAS i LSE IDEAS CSEEP at the Jagiellonian University wystąpią przedstawiciele obydwu jednostek:

• prof. Paweł Laidler, Dziekan WSMiP
  • prof. Christopher Coker, Dyrektor LSE IDEAS
  • prof. Chris Alden, Dyrektor LSE IDEAS
  • prof. Łukasz Kamieński, Kierownik LSE IDEAS CSEEP at the JU

W panelu naukowym Democracy: Threats and Challenges, moderowanym przez prof. Artura Gruszczaka (WSMiP) wystąpią:

• prof. Christopher Coker (LSE IDEAS): Do We Still Value Democracy?
  • prof. Chris Alden (LSE IDEAS): South African Democracy: From "Rainbow Nation" To State Capture
  • dr. Luke Cooper (LSE IDEAS): Democratic Responses to the Threat of ‘Authoritarian Protectionism’
  • dr. Marcin Fatalski (WSMiP UJ, LSE IDEAS 2021/22 Visiting Fellow): Liberal Democracy in Central and Eastern Europe and the Rise of Illiberalism
  • dr hab. Magdalena Góra (WSMiP UJ): Democracy, Differentiation, and Dominance. Segmented Debate on the Future of Europe
  • prof. Garry Robson (WSMiP UJ): Technocracy Rebooted: Will Democracy Survive ‘Surveillance Capitalism’ and ‘Social Physics’?

Aby uzyskać więcej informacji, zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej CSEEP oraz obserwowania naszych profili na mediach społecznościowych Facebook oraz Twitter.

partnership launch