मुख्य सामग्री पर जाएँ

20230518
Previous week
Next week

Zaproszenie na spotkanie z Ambasadorem Filipem Grzegorzewskim, dyplomatą Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych, przedstawicielem Unii Europejskiej na Tajwanie

तिथि: १८.०५.२०२३
आरंभ समय: 11:00
स्थान: WSMiP, ul. Reymonta 4, sala 012
आयोजक : Centrum Studiów Międzynarodowych i Rozwoju; Polskie Towarzystwo Studiów Międzynarodowych oddział Kraków
कॉंटॅक्ट: Dr Łukasz Stach

Szanowni Państwo!

Centrum Studiów Międzynarodowych i Rozwoju ma zaszczyt zaprosić Państwa na spotkanie z Ambasadorem Filipem Grzegorzewskim, dyplomatą Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych, przedstawicielem Unii Europejskiej na Tajwanie. Tytuł spotkania:

Challenges of EU Economic Diplomacy in Asia: Case Study of Taiwan

Informujemy, że wydarzenie będzie miało miejsce 18 maja (czwartek), godzina 11:00, sala 012, w budynku WSMiP.

Filip Grzegorzewski, polski dyplomata z dwudziestoletnim stażem pracy w Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz Europejskiej Służbie Działań Zewnętrznych. Absolwent stosunków międzynarodowych oraz sinologii na Uniwersytecie Warszawskim, a także Akademii Dyplomatycznej MSZ. Od 2019 r. reprezentuje Unię Europejską na Tajwanie jako dyrektor Europejskiego Biura Ekonomiczno-Handlowego. W latach 2015-2019 przewodniczył w Brukseli Grupie Roboczej ds. Azji i Oceanii (COASI) Rady Unii Europejskiej. COASI zrzesza przedstawicieli wszystkich krajów członkowskich UE i przygotowuje decyzje Rady Unii Europejskiej w sprawach dotyczących Azji i Oceanii. F. Grzegorzewski sprawował funkcje kierownicze w Ministerstwie Spraw Zagranicznych jako dyrektor Departamentu Azji i Pacyfiku oraz w Sekretariacie Ministra. W latach 2018-2011 był radcą w Wydziale Politycznym Delegatury Unii Europejskiej w Chinach i Mongolii, a wcześniej pracował w Stałym Przedstawicielstwie RP przy Unii Europejskiej w Brukseli.

Uwaga: spotkanie odbędzie się w języku angielskim

Filip Grzegorzewski na tle flag Unii europejskiej